[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

حضور در المپیک هدف بزرگ من است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین : مهسا گمرکچی یکی از ورزشکاران آینده‌دار استان فارس در رشته تنیس روی میز به شمار می‌رود. او که در رده نونهالان صاحب عناوین استانی و کشوریست، رؤیای حضور در المپیک را در سر دارد اما دغدغه‌هایی در مسیر دستیابی به این هدف مهم نیز دارد که برطرف نشدن آن‌ها می‌تواند چنین ورزشکارانی را از رؤیاهایشان دور کند.
با این ورزشکار شیرازی متولد  27 اسفند 1387 گفت و گوی کوتاهی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید : 
این روزها ورزش می‌کنید؟ چه فعالیت‌هایی دارید؟
 بله. البته در این روزها که همه درگیر بیماری کرونا هستیم، مسلماً نمی‌توانیم مثل قبل تمرین کنیم ولی من در هفته حدود ۵ روز در سالن تمرین دارم و در منزل نیز تمرینات بدون توپ و آمادگی جسمانی را انجام می‌دهم تا آمادگی‌ام را حفظ کنم
رشته تنیس روی میز چه جذابیت‌هایی برایتان داشت که آن را انتخاب کردید؟
 این رشته را اولین بار پدرم به من معرفی کرد. پدرم و برادرم پینگ پنگ بازی می‌کردند و گاهی اوقات پدرم من را به سالن تمرین خود می‌برد. من از همان موقع که حدود هفت سال سن داشتم به این رشته علاقه‌مند شدم چون از هیجان و دقت و سرعت بالایی برخوردار بود و در مجموع رشته مهیجی به شمار می‌رود.
از عناوینی که به دست آورده‌اید بگویید
 من در سن ۷ سالگی به اردوهای استعدادیابی دعوت می‌شدم و همیشه جزو ۱۰ نفر برتر کشور در رده نونهالان بوده‌ام. تاکنون عناوین قهرمانی استان و قهرمانی کشور و مقام دوم انفرادی و سوم دوبله بین‌المللی ایران و آذربایجان و قطر و مقام سوم تیمی ‌هوپس کشور را دارم.
هدف نهایی شما در این رشته چیست؟
 مسلماً آرزوی هر ورزشکاری راهیابی به مسابقات المپیک است و من هم تمام تلاش خودم را برای این هدف بزرگ انجام می‌دهم.
چه مشکلات و دغدغه‌هایی دارید
 از بزرگ‌ترین دغدغه‌های من، بالا رفتن روزافزون قیمت وسایل پینگ پنگ مثل رویه و چوب است و به همین دلیل نمی‌توانم به موقع رویه‌های راکت را عوض کنم و این مسلماً در کیفیت بازی من خیلی تأثیر منفی خواهد داشت.
آیا الگوی خاصی در این رشته دارید؟
 بله الگوی من در این رشته بازیکن المپیکی ایران خانم ندا شهسواری است و از بازیکنان خارجی نیز به بازی هاریموتوی ژاپنی علاقه‌مندم
مربیان شما چه کسانی هستند
 من حدود 5 سال است که پینگ پنگ بازی می‌کنم. حدود یک سال و نیم اول به ترتیب خانم‌ها چوگی، محرر  و آقای یزدان بخش مربی من بودند و حدود دو و نیم سال اخیر که به صورت حرفه‌ای‌تر تمرین می‌کنم نیز آقای یوسفی، خانم یوسفی و آقای مکیف مربی من هستند و من به خصوص از آقای حمید یوسفی و آقای میعاد مکیف که در این مدت زحمات زیادی را برای پیشرفت من کشیده‌اند خیلی تشکر می‌کنم
سرسخت‌ترین رقیب شما در سطح کشور چه کسی است؟
 سرسخت‌ترین رقیب من در سطح کشور بازیکن همدانی«ستایش ایلوخانی» است
صحبت پایانی 
 از زحمات هیئت تنیس روی میز استان فارس آقای ترابی و خانم نقیبی که برای پیشرفت تنیس روی میز استان زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم و مجدداً از مربیانم آقای حمید یوسفی و میعاد مکیف که دلسوزانه برایم زحمت کشیده‌اند تشکر می‌کنم و در نهایت از پدر و مادر عزیزم و به طور ویژه از پدرم که همیشه از من حمایت کردند و همه مسابقات و تمریناتم را به طور جدی دنبال می‌کند صمیمانه تشکر می‌کنم و از خداوند متعال برای ایشان آرزوی سلامتی و رستگاری دارم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی