[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

خطر آلزایمر را کاهش دهیم ، روزنامه شیراز نوین


به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بیماری آلزایمر موجب از دست رفتن تدریجی و مداوم ظرفیت مغز شده و می‌تواند بر روی انجام فعالیت‌های روزانه تأثیر بگذارد.
به گزارش روابط عمومی ‌معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» در این باره گفت: تشخیص این بیماری از سوی پزشک و با بررسی تاریخچه سلامت بیمار و انجام برخی معاینه‌های جسمانی، روانی و آزمایش‌هایی نظیر سی‌تی اسکن، ام آر آی، نوار مغزی، آزمایش مایع نخاع و یا آزمون‌های روان‌شناسی انجام می‌شود. او با بیان اینکه مواردی نظیر فشارخون و قند خون بالا، افزایش چربی خون و مصرف الکل و دخانیات، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهد، عنوان کرد: بیمار مبتلا به آلزایمر، در اثر آسیب حافظه کوتاه مدت، رویدادهای نزدیک را به خاطر نمی‌آورد. دکتر ایلامی ‌چاقی را از عامل مؤثر دیگری برای ابتلا به آلزایمر دانست و توصیه کرد: افراد با تغذیه مناسب و فعالیت‌های جسمانی منظم می‌توانند خطر ابتلا به چاقی و بیماری‌هایی از این دست را کاهش دهند.
این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به اینکه فعالیت‌های ذهنی مانند مطالعه در پیشگیری از این بیماری کمک‌کننده است، اضافه کرد: حضور در اجتماع و داشتن فعالیت‌های اجتماعی سبب جلوگیری از ایجاد افسردگی در افراد شده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد.
او عنوان کرد: در حال حاضر فرآیندهای درمانی، بیشتر در راستای جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر و کنترل علایم و اختلالات روانی و رفتاری ناشی از آن انجام می‌شود. دکتر ایلامی ‌افزود: بیماران مبتلا به آلزایمر می‌توانند با مراجعه به پزشک متخصص مغز و اعصاب برای دریافت درمان دارویی و روانپزشک برای کنترل اختلالات رفتاری، خدمات لازم را دریافت کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی