[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

ولایت پذیری ویژگی رزمندگان بود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: امروز جمهوری اسلامی ‌و ملت بزرگ ایران در امنیت کامل به سر می‌برند و این امنیت مدیون رشادت‌های نظامیان، فرماندهان و بسیجیان در دوران دفاع مقدس است که با جان‌فشانی از کیان کشور دفاع کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در مراسم تقدیر از رزمندگان دفاع مقدس که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با بیان این که هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها ، پایمردی‌ها، استقامت و جان‌فشانی فرزندان این آب و خاک است، اظهار داشت: در دفاع مقدس عده‌ای در کسوت رزمنده در جبهه حق علیه باطل در برابر دشمن تمام مسلح وارد میدان شدند و عده‌ای از زنان و مردان نیز در بخش پشتیبانی از دفاع مقدس حمایت کردند.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: در دفاع مقدس همه مردم شریک بودند و این جنگ به دست مردم اداره شد و پیروزی به دست آمد.
وی  گفت: دو سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ و در شرایطی که دولت کاملاً مستقر نشده بود، نیروهای مسلح شکل نگرفته و انسجام لازم را نداشتند، تحریم‌های استکبار علیه مردم و انقلاب اسلامی‌ وضع شده، بعضی دولت‌های مزدور امنیت کشور را مختل کرده بودند و با عدم وجود تجهیزات نظامی ‌وارد جنگی نابرابر با دنیای استکبار به نمایندگی صدام ملعون شدیم.
استاندار فارس با بیان این که جمهوری اسلامی ‌با رهبری امام راحل و با رشادت رزمندگانی که خداباور، ولایت پذیر و مردمی‌ بودند بدون ادعا، تحت عنوان بسیج در کنار نیروهای مسلح و اقشار مختلف از کیان دین و ملت دفاع کردند و افتخار همیشگی را برای ملت ایران به دست آوردند.
دکتر رحیمی‌ تصریح کرد: دفاع مقدس تنها جنگی بود که وجبی از خاک را به دشمن ندادیم و تجارب بسیار ارزشمندی برای کشور و اعتلای ملت به دست آوردیم و امروز این تجارب را به کار می‌گیریم.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: رزمندگان دفاع مقدس ویژگی‌های بارزی داشتند و امروز هم این خصوصیات در میان وفاداران به نظام و انقلاب و رهبری وجود دارد؛ این ویژگی‌ها عبارت بودند از این که همه خود را تحت فرمان رهبر مقتدر انقلاب می‌دانستند؛ ولایت پذیری اصل مسلم آن‌ها بود و خداباوری، شهادت پذیری، مردمی ‌بودن، آرمان‌گرایی و شجاعت از دیگر خصوصیات آن‌ها بود.
وی گفت: امروز هم باید همین روحیه و آرمان‌ها را پیگیری کنیم که بتوانیم بر مشکلات جامعه فائق شویم و با انسجام، همدلی و تکیه بر ظرفیت داخلی و استفاده از فرصت‌های بین‌المللی بتوانیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم. 
استاندار فارس تأکید کرد: دولت مردمی ‌با تأکید بر استفاده از توان داخلی به سمت برنامه‌ریزی برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی ‌و توسعه کشور درحال حرکت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی