[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

پرواز شیراز- نجف مجوز گرفت ، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد اربعین و مدیر امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اعلام کرد:‌ با تلاش و رایزنی‌های صورت گرفته، مجوز پرواز مستقیم شیراز به نجف و برعکس در ایام اربعین حسینی برای اعزام زائران عتبات عالیات در کشور عراق از فرودگاه بین‌المللی شیراز صادر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، سید مجتبی علوی اردکانی افزود: زائران اربعین حسینی باید ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده و کارت واکسیناسیون را به همراه داشته باشند.
وی همچنین تأکید کرد: همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR (تشخیص ابتلا به کرونا) که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد، اجباری است. علوی اردکانی، با بیان اینکه ارائه بهترین  خدمات کمی ‌و کیفی با اولویت سلامت زائرین محور برنامه‌ریزی مراسم اربعین امسال قرار دارد، افزود: این آیین، رویدادی اجتماعی و اعتقادی و بیانگر اوج دلدادگی ایرانیان و شیعیان  نسبت به سید و سالار شهیدان است.
دبیر ستاد اربعین استان فارس با تأکید بر اینکه دولت عراق فقط مجوز اعزام زائرین از طریق مرزهای هوایی را صادر نموده است، اضافه کرد:  به هیچ عنوان مرزهای زمینی برای خروج  زائرین باز نیست و فقط کسانی قادر خواهند بود در این مراسم شرکت کنند که در سامانه سماح ثبت نام کرده و برای اخذ ویزا اقدام کرده باشند.
علوی افزود: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، حضور همراهان و مستقبلان در فرودگاه‌ ممنوع است، لذا از زائران اربعین درخواست داریم به تنهایی به فرودگاه مراجعه کنند و از همراهان این عزیزان نیز تقاضا داریم که برای حفظ سلامت خود و زائران دیگر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مراجعه به فرودگاه خودداری کنند.
این مقام مسئول این سخنان را در جلسه هماهنگی برقراری پروازهای اربعین حسینی(ع) از فرودگاه بین‌المللی شیراز مطرح کرد، ‌نشستی که مدیران کل فرودگاه‌های استان، حج و زیارت استان و جمعی از مسئولین فرودگاه، شرکت هواپیمایی کاسپین و مدیران کاروان‌ها نیز در آن حضور داشتند. در این جلسه در رابطه با چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اعزام، انتقال زائران به فرودگاه، پذیرش آن‌ها و خدمات‌رسانی مطلوب به زائران بحث و تبادل نظر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی