[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

اولین‌ گردهمایی هسته‌های مردمی مقابله با اعتیاد برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با هفته‌ دفاع مقدس، برای اولین‌بار هسته‌های مردمی احرار، متشکل از فعالان حوزه‌ مقابله با اعتیاد در استان فارس تشکیل و حمایت می‌شوند.
سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوست‌دار معاون اجتماعی سپاه فجر فارس، در گفت‌وگو با خبرنگار شیراز نوین، ضمن اعلام خبر گردهمایی بیش از هفتاد هسته‌ مردمی مقابله با اعتیاد از سراسر استان فارس گفت: براساس راهبرد اصلی معاونت اجتماعی مبنی بر مردمی‌سازی مقابله با آسیب‌های اجتماعی، هسته‌های مردمی مقابله با اعتیاد با نام «جمعیت احرار»، برای فعالیت در عرصه‌های مختلف پیشگیری، صیانت، مقابله، درمان و مطالبه‌گری تشکیل و راه‌اندازی شده است که سپاه با هدف حمایت از این مجموعه‌ها، گردهمایی یک‌روزه‌ مدیران هسته‌های احرار را با رویکرد توانمندسازی، آموزش و تبادل تجربیات برنامه‌ریزی کرده است.
دوست‌دار افزود: از آن‌جا که دانشگاه دفاع مقدس به ما آموخت که جز با اتکای به مردم امکان غلبه بر سختی‌ها و تنگناها وجود ندارد، معتقدیم در میدان مقابله‌ با آسیب‌های اجتماعی نیز بایستی مردم به میدان بیایند. لذا در همین راستا این برنامه روز جمعه دوم مهرماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود و بنا داریم براساس اولویت‌دهی به شاخصه‌های مهم محله‌محوری، مردم‌محوری و مسئله‌محوری، زمینه‌ ورود جدی‌تر ظرفیت‌های مردمی را به عرصه‌ جنگ خطیر مقابله با اعتیاد به‌صورت عالمانه و مستمر فراهم کنیم.
معاون اجتماعی سپاه فجر اظهار امیدواری کرد که با تمسک به تنها راه ‌برون رفت از مشکلات، یعنی فراگیریِ نهضت مردمی مقابله با آسیب‌های اجتماعی و هموارسازی مسیر مشارکت فعال و هدفمند مردم در کمک به حاکمیت، بتوانیم در موضوعات و مشکلات مختلف اجتماعی از جمله اعتیاد گام‌های مؤثری برداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی