[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

دفاع از کشور با ارزش‌های دینی توأم شده است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛ مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فجر استان فارس در جلسه کارگروه شورای فرهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس که با دستور کار هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال برگزار شد،گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی دفاع مقدس معدنی پرسود و گنجینه‌ای بزرگ است. سرگرد پاسدار محمد جواد مختاری افزود: جوانان این مرز و بوم در گام اول انقلاب با خون خود موجبات امنیت و آرامش جامعه را فراهم کردند و اکنون وظیفه همه جوانان این کشور در گام دوم انقلاب است که با تلاش و کوشش کشور را در مسیر توسعه قرار دهند.
وی ادامه داد: امروزه کارگران نیازمند حمایت و یاری بیشتری به دلیل وجود شرایط سخت اقتصادی هستند و همگان باید تلاش کنند که به این قشر مهم خدمات شایسته‌ای تقدیم شود. مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه فجر استان فارس تأکید کرد: با همکاری و هم افزایی دستگاه‌های متولی حوزه کار و کارگری ان‌شاالله برنامه‌های شاخصی برای هفته دفاع مقدس پیش رو ترسیم و عملیاتی خواهیم کرد. وی عنوان کرد: بازدید از واحدهای تولیدی استان و تجلیل از کارگران و کارفرمایان ایثارگر دوران دفاع مقدس و رونمایی از کتاب‌های زندگی‌نامه شهدای کارگری و افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا در شهرک صنعتی شیراز از جمله برنامه‌های این ایام است.
سرگرد پاسدارمختاری با اشاره به لزوم واکسیناسیون عمومی در جامعه گفت: بالغ بر 60 درصد صنعت استان فارس در شهرک صنعتی شیراز قرار دارد و 22 هزار کارگر در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند که واکسیناسیون آن‌ها می‌تواند سلامت این قشر را به ارمغان آورده و در زمینه مراقبت از تولید استان نیز مؤثر باشد. وی با بیان اینکه حدود 1200 شهید کارگری در سطح استان فارس وجود دارد،گفت: باید در هفته دفاع مقدس امسال برنامه‌های شاخص و متمایزی در سطح استان فارس انجام شود.
وی اظهار داشت: بیش از 200 برنامه عمومی و 50 برنامه شاخص برای هفته دفاع مقدس امسال در سطح استان پیش‌بینی شده است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز گفت: این انتظار وجود دارد که آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس امسال با اجرای برنامه‌های شاخص از سال‌های گذشته متمایز و تأثیرگذارتر برگزار شود.
مصطفی هاشمی در جلسه کارگروه شورای فرهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس که با دستور کار هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال برگزار شد،افزود: همه کشورهای جهان برای سربازان و مدافعین کشور ارزش قائل‌اند و در کشور ما نیز دفاع از کشور با ارزش‌های دینی توأم شده است.
سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی متناسب با هفته دفاع مقدس که در راستای ارج نهادن به مقام سربازان مدافع کشور باشد تأکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های عادی که در سطح کشور و استان فارس برگزار می‌شود جای خود دارد ولی باید بیش از آن با جدیت برنامه‌های شاخص و متمایزی نیز در جامعه کار و تلاش و تعاونگران استان فارس اجرا شود.
وی ادامه داد: این انتظار وجود دارد که تشکلات کارگری ،کارفرمایی و تعاونگران فارس در راستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و جان‌فشانی دلیرمردان 8 سال دفاع مقدس در برگزاری مراسمات این ایام حداکثر همکاری را داشته باشند. هاشمی در ادامه به نام‌گذاری روزهای هفته دفاع مقدس امسال اشاره کرد و گفت: «پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت»عنوانی است که برای اولین روز هفته دفاع مقدس امسال و 31 شهریورماه 1400 در نظر گرفته شده که با تجلیل از پیشکسوتان افتخار آفرین دفاع مقدس همراه خواهد بود. وی ادامه داد: یکم مهرماه امسال نیز گرامیداشت حماسه عملیات کمان99 و با عنوان روز ایثار آیین تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان و عطرافشانی مزار مطهر شهدا و دیدار از جانبازان و پاسداشت سربازان دفاع مقدس انجام خواهد شد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اعلام کرد: در سومین روز هفته دفاع مقدس امسال که روز بزرگداشت شهدای سلامت است از مدافعان سلامت تجلیل خواهد شد و همچنین حضور در نمازهای جمعه و تجلیل از نقش زنان و خانواده در دفاع مقدس و راهپیمایی خانوادگی از دیگر برنامه‌های این روز است. وی بیان کرد: ولایتمداری، جوانان، علم و دانش پژوهی،دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف و همچنین وحدت ملی، بصیرت،دشمن شناسی و استکبارستیزی عناوینی است که برای روز چهارم،پنجم و ششم هفته دفاع مقدس امسال پیش‌بینی شده است.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: نکوداشت فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس در آخرین روز هفته دفاع مقدس امسال برگزار خواهد شد. وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فهرست برنامه‌ها هفته دفاع مقدس امسال در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی ،اتاق تعاون، اتحادیه‌های تعاونی‌های استان و جامعه هدف در واحدهای تولیدی صنعتی استان گفت: تجدید میثاق با شهدای کارگری، تعاونگران،کارفرمایان و کارآفرینان و تجلیل از خانواده این شهداء والامقام و همچنین تجلیل از فرماندهان نظامی و پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده شهداء این حوزه ازجمله این برنامه‌ها است. وی تصریح کرد: برگزاری مراسم پیاده‌روی خانواده‌های کارگر، کارفرما، تعاونگر و همکاران و برگزاری پنج نشست بصیرتی با حضور کارگران ،کارفرمایان، تعاونگران و فرماندهان ارشد حوزه‌های نظامی و انتظامی استان، برگزاری نشست دوستانه با فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این هفته است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در خاتمه گفت: نشست ویدیو کنفرانسی نیز با حضور پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جامعه هدف با حضور رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس در هفته دفاع مقدس امسال برگزار خواهد شد.
رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این مراسم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال جاری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی دوران دفاع مقدس و این جنگ را حقیقتاً یک گنج تمام نشدنی می‌دانند.
سید هادی حسینی ادامه داد: رهبری در حوزه دفاع مقدس امسال را سال اقتدار و عزت نام‌گذاری کردند و بر همین اساس برنامه‌هایی از ابتدای فروردین 1400 تا پایان اسفندماه امسال با تفاهم‌نامه‌هایی که بین سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد گردید برنامه‌ریزی شد. وی با بیان اینکه بر اساس انعقاد این تفاهم‌نامه سامانه‌ای با اسم دفاع مقدس ایجاد و برنامه‌های فرهنگی استان‌ها در حوزه دفاع مقدس در این سامانه بارگذاری شد،گفت: در حال حاضر استان فارس در حوزه برنامه‌ریزی و بارگذاری اقدامات دفاع مقدس در سال جاری در سطح کشور رتبه نخست را کسب کرده است و اصفهان با 50 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفته است. رئیس اداره فرهنگی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: برنامه‌های متنوعی برای هفته دفاع مقدس امسال که از 31 شهریور 1400 آغاز و تا 6 مهرماه امسال ادامه دارد در سراسر استان پهناور فارس برنامه‌ریزی شده است. وی اظهار داشت: با همکاری تمام دستگاه‌های متولی و شرکای سازمانی از جمله تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی استان فارس تلاش شده که با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی اقدامات و برنامه‌های شایسته‌ای در هفته دفاع مقدس امسال برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی