[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش: تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی را به مدرسه و منطقه سپرده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر تشکیل ستادی با مسئولیت معاون رئیس جمهور به منظور حل مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش، گفت: بنا به دستور رئیس جمهور، مشکلات نظام تعلیم و تربیت و معلمان باید یک بار برای همیشه حل شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی با اشاره به اینکه این روزها دغدغه همه مسئولان نظام و بسیاری از خانواده‌ها، آغاز سال تحصیلی است، تصریح کرد: در آغاز سال تحصیلی از همه معلمان، مدیران و تمام همکارانم که شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا زمینه آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس را فراهم کنند، قدردانی می‌کنم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تشکیل اولین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور رئیس جمهور گفت: عملکرد دولت سیزدهم و شخص آیت الله رئیسی در همین زمان کوتاه، نشان داده است که این دولت، رویکرد متفاوتی نسبت به فضای حکمرانی در کشور و نگاه ویژه ای به فضای تعلیم و تربیت و مسائل فرهنگی دارد و سعی دارد آموزش و پرورش را به مسیر اصلی خود بازگرداند.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های تمام صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت، این است که دستگاه تعلیم و تربیت و حوزه فرهنگ در اولویت اول دولت‌ها نبوده، بیان کرد: رئیس جمهور با حضور و مدیریت جلسه شورای عالی و با وقت گذاری زیاد، حمایت‌های جدی خود را از دستگاه تعلیم و تربیت 
ثابت کرد. 
کاظمی با اشاره به اینکه شعار ما در آغاز تحصیلی، «استمرار آموزش»، «ارتقای کیفیت» و «تضمین سلامت» است، گفت: در بازگشایی مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان خط قرمز ماست. برای اینکه بتوانیم سلامت دانش آموزان را تأمین کنیم، اختیار و تصمیم گیری نحوه بازگشایی را به مدرسه، شورای مدرسه و منطقه سپرده ایم. تا هر منطقه با وجود شرایطی که دارد، تصمیم به چگونگی بازگشایی 
مدارس بگیرد.
کاظمی گفت: مأموریت اصلی ما در نظام تعلیم و تربیت، اجرای سند تحول بنیادین است و خوشبختانه برای آن، در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش و بر اساس مصوبه شورای عالی، مقرر شد ستادی به نیابت از ریاست جمهوری با مسئولیت معاون رئیس جمهور تشکیل شود که در آن به حل مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش و اجرای سند تحول بنیادین پرداخته شود و بنا به دستور رئیس جمهور، مشکلات نظام تعلیم و تربیت و معلمان یک بار برای همیشه حل شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا در عرصه‌های مختلف کشور و در زیست‌بوم جدید، خسارت‌هایی را شاهد بودیم. در همین راستا در عرصه آموزش نیز شاهد «افت کیفیت آموزشی» و یادگیری دانش آموزان بوده ایم. همچنین عدم حضور دانش آموزان در فضای مدرسه، در بسیاری از موارد باعث ایجاد آسیب‌هایی نظیر افسردگی، پرخاشگری و ناراحتی‌های روحی و روانی برای دانش آموزان شد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: استودیوی تولید برنامه و روش‌های تدریس برپا شده است که سال گذشته حدود ۱۰۰هزار محتوا از سوی معلمان تولید شد. ما این تجربه را به‌روزآوری می‌کنیم و در دستور کار ما خواهد بود. همچنین دوره آموزشی را برای معلمان استانی طراحی کردیم تا روش‌های نوین آموزشی مبتنی بر زیست بوم جدید را فرا بگیرند.
کاظمی افزود: رویکرد سند تحول بنیادین تعلیم و تربیت تمام ساحتی است. تربیت، یعنی نهادینه شدن مهارت‌ها برای داشتن یک زندگی خوب. خوشبختانه در حوزه برنامه ریزی درسی چرخش‌های خوبی انجام شده است، اما برای رسیدن به اهداف نیاز به 
الزاماتی داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی