[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: ایران به آمریکا اعتماد نخواهد کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهوری ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با تأکید بر اینکه همه طرف‌ها باید به توافق هسته ای و قطعنامه سازمان ملل متعهد باشند، گفت: به دنبال تعامل مؤثر با همه کشورهای جهان بخصوص کشورهای همسایه هستم. این سخنان بازتاب گسترده ای در رسانه‌های خارجی داشته است.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس بخش‌هایی از سخنرانی رئیسی در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل را منتشر کرد و گزارش داد: رئیس جمهور ایران در اولین سخنرانی خود در سازمان ملل به انتقاد از آمریکا پرداخت و گفت که این کشور از تحریم به عنوان یک ابزار جنگی جدید استفاده می‌کند.
آسوشیتدپرس در ادامه صحبت‌های رئیسی را با سخنرانی‌های حسن روحانی در سال‌های گذشته در مجمع عمومی مقایسه کرد و نوشت: ابراهیم رئیسی در مقایسه با فرد قبلی یک سخنرانی منتقدانه تر و بی پرده در رابطه با سیاست خارجی آمریکا ارائه داد.
خبرگزاری رویترز گزارش داد: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در نشست سالانه مجمع عمومی تأکید کرد که ایران خواهان ازسرگیری مذاکراتی است که به رفع تحریم‌های آمریکا بینجامد. خبرگزاری فرانسه نیز در گزارش خود در این باره آورده است: رئیس جمهوری جدید ایران روز سه شنبه گفت که تلاش‌های آمریکا برای هژمونی به شکل تأسف باری شکست خورده است. 
روزنامه واشنگتن پست با انتشار بخش‌هایی از صحبت‌های روز سه شنبه رئیس جمهوری کشورمان در سازمان ملل نوشت که سخنرانی ابراهیم رئیسی در سازمان ملل نشان دهنده هویت جمهوری اسلامی و جایگاهی است که ایران خود را در جهان می‌بیند.
شبکه فرانس٢٤ هم گزارش داد: رئیس جمهور ایران در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی گفت که از مذاکرات هسته ای حمایت می‌کند اما به طور همزمان به انتقاد از آمریکا پرداخت و تأکید کرد که تحریم برای آمریکا تبدیل به یک ابزار جنگی علیه ملت‌ها شده است. 
شبکه بلومبرگ در گزارشی ضمن انتشار سخنان سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: رئیس جمهور ایران در این سخنرانی گفت که کشورش پس از خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته ای ٢٠١٥ دیگر به آمریکا اعتماد نخواهد کرد.
همچنین رسانه‌های صهیونیستی، ازجمله روزنامه‌های اورشلیم پست، هاآرتص و تایمز آو اسرائیل سخنرانی رئیسی در مجمع عمومی که به صورت ویدئویی پخش شد را منتشر کردند و بخش‌هایی از صحبت‌های او درباره آمریکا و رژیم صهیونیستی را مورد توجه قرار دادند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد: رئیس جمهوری ایران با تأکید بر اینکه «هژمونی آمریکا دیگر در جهان اعتباری ندارد»، انتقاد کرد که این کشور از تحریم به عنوان یک سازوکار جنگی علیه ایران استفاده می‌کند.
شبکه‌های سی.ان.ان، الجزیره، المیادین، پایگاه خبری نشنال نیوز، خبرگزاری‌های یاهو نیوز و شینهوا، رادیو بین الملل فرانسه، شبکه آی٢٤ نیوز از جمله رسانه‌های متعدد دیگری بودند که سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را پوشش دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی