[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

گسترش ارزش‌های معنوی در جامعه پیام بزرگ هفته دفاع مقدس است، روزنامه شیراز نوین

حجت‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های فارس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای آن در پیامی گسترش ارزش‌های معنوی در جامعه را پیام بزرگ هفته دفاع مقدس دانست و بر لزوم ارج نهادن به تلاش‌ها و ایثارگری مدافعان سلامت که هم‌راستا با ارزش‌های دفاع مقدس است، تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس، در پیام حجت‌الاسلام‌ دکتر حمید مقامی آمده است: در دوران دفـاع مقـدس به دلیـل ایثـار و فداکـاری مـردم و نیـز شهادت هزاران نفـر از مجاهدان راه خدا، ارزش‌های معنوی در جبهه‌های نبرد و در سطـح جـامعه رونق و گستـرش بالایی داشت.
در ادامه این پیام می‌خوانیم: امـروزه، جـامعه اسلامی، بیـش از دوران جنـگ تـحمیلی، به حفـظ ارزش‌های مـعنوی دوران دفـاع مقـدس نیـاز دارد. از این ‌رو می‌بایست تـلاش شود بـرخی از برجسته‌ترین ارزش‌های معنوی دوران دفاع مقدس هر روز مرور گردد.
این پیام می‌افزاید: ایمان و خداباوری رزمندگان اسلام، باورهای دینی، ارزش‌های اسلامی، امداد غیبی، شباهت‌جویی معنوی به جنگ‌های صدر اسلام، فرهنگ عاشورا، رهبری داهیانه امام خمینی(ره)، وحدت و پشتیبانی مردمی، حضور روحانیت درصحنه نبرد، هدایتگری هنر و ادبیات برخی از درس‌هایی است که ما از دوران دفاع مقدس آموختیم و باید برای حفظ آن همچنان کوشا باشیم.
حجت‌الاسلام‌ مقامی در این پیام با اشاره به شباهت‌های ایثارگری مدافعان سلامت و مدافعان وطن در دوران دفاع مقدس بیان داشت: جنبه‌های معنوی این شباهت‌ها کم نیستند. الگوگیری فرماندهان جنگ و افسران جبهه نبرد از سیره حضرت سیدالشهدا(ع) و تمسک پزشکان و پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان در بیمارستان به مولای متقیان و حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ازجمله مواردی است که در هر دو عرصه دفاع مقدس و کارزار با کرونا برجسته شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی