[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

اهدای لوازم‌التحریر در قالب پویش‌ مهربانی‌ ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، در آستانه آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس با هدف کمک به خانواده‌های بی سرپرست، بدسرپرست و خرسندی دانش آموزان نیازمند، روز سه‌شنبه در محل زورخانه مجموعه فرهنگی، ورزشی خیرساز ماهان واقع در جنوب شهر شیراز، ۲۲۸ بسته لوازم‌التحریر با اعتبار ۲۸میلیون تومان توسط خیر نیکوکار شیرازی و با حمایت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز به سراهای فرهنگ مهربانی و خیریه‌های جنوب شهر اهدا شد. 
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در حاشیه اجرای این پویش، یکی از اهداف مجمع را گسترش مصادیق خیر و فعالیت‌های خیران در جامعه عنوان کرد.
سید عبدالرضا دستغیب گفت: وظیفه مجمع هدایت کمک‌های خیراندیشان به سمت گروه‌های هدف و نیازمند و اجرای طرح‌های مورد نیاز به ویژه در مناطق جنوبی شهر با هدف گسترش عدالت اجتماعی و برخورداری مناطق محروم از فضا‌های فرهنگی و ورزشی است که در این راستا ساخت مجموعه فرهنگی، ورزشی خیرساز ماهان در سال ۹۸ نقش بسزایی در رفع محرومیت و توسعه جنوب شهر داشته که پس از ساخت آن نیز انجام امور خیرخواهانه در این مجموعه همواره به صورت پیوسته و ‌گسترده در جریان است.
حاج حسین جوکار عضو هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و رئیس هیئت امنای مجموعه فرهنگی، ورزشی ماهان و از‌ خیران خوش‌نام شیراز است که چند سال گذشته در بسیاری از پروژه‌های خیرساز فرهنگی، عمرانی و ورزشی مجمع حضوری فعال داشته است. این خیر نیکوکار با توجه به آغاز سال‌ تحصیلی جدید این بار نیز‌ در قالب پویش مهربانی،‌ ‌۲۲۸ بسته لوازم التحریر‌ به ارزش‌ ۲۸میلیون تومان، جهت دانش آموزان خانواده‌های بی سرپرست و بدسرپرست به سرای مهربانی‌ها و خیریه‌های جنوب شیراز اهدا نمود. حاج حسین جوکار گفت: از تعداد ۲۲۸ بسته لوازم التحریر، ۱۱۴ بسته برای دانش آموزان ابتدایی و ۱۱۴ بسته برای دانش آموزان مقطع متوسطه به نیت ۱۱۴ سوره قرآن در نظر گرفته شده است. این خیر خوش‌نام یادآور شد: از جمله اهداف مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز ارتقای‌سطح فرهنگ، توجه به آشنایی و الفت دانش آموزان با قرآن کریم است که خود وظیفه ای بر دوش خیرین و مجمع است. وی در این رابطه افزود: بر این اساس در مقابل اهدای هر بسته به دانش آموزان نیازمند از آنها خواسته می‌شود تا یکی از سوره‌های قرآن را حفظ کنند تا بتوانیم با فرهنگ سازی، موجبات الفت و نزدیکی دانش آموزان به قرآن کریم را فراهم کنیم.
عضو هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز اضافه کرد: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی و بیماری کرونا، همشهریان ‌ما ‌که در مناطق کم برخوردار زندگی می‌کنند، نیازمند یاری خیران و دستگاه‌هایی هستند تا به مدد آنان این روزهای سخت را پشت سر بگذارند.
حاج حسین جوکار افزود: وقتی مهربانی‌ها گسترش پیدا کند و ارائه خدمات به شهروندان توسعه یابد، همه مناطق شهر از عدالت اجتماعی برخوردار می‌شوند و ناهنجاری و ناامنی رنگ می‌بازد.
وی خاطرنشان کرد: انجام امور خیر در مجموعه خیرساز فرهنگی‌ورزشی ماهان که نوجوانان و جوانان در آنجا حضور دارند و از نزدیک شاهد فعالیت خیرین می‌باشند، مانند کلاس آموزش عملی است تا آنان بیاموزند در سختی‌ها باید در کنار هم‌نوعان خود باشند و در آینده نیز هرکدام در انجام امور خیر‌ پیشگام باشند. این خیر نیکوکار و نام آشنا از همه دستگاه‌ها، نهاد‌ها و افرادی که دستی در کار خیر دارند، خواست برای کمک به کاهش مسائل اجتماعی به خصوص محلات آسیب پذیر به میدان بیایند تا از بار مشکلات کاسته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی