[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

رشد صنعت نیازمند توافق است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در سفر به داراب گفـت: رشد صنعتی در استان نیازمند توافق و تفاهم دستگاه‌های اجرایی است. به گفته وی، با پیگیری‌های نماینده شهرستان‌های داراب و زرین دشت برای ایجاد نواحی صنعتی جدید در دو سال گذشته پیگیری‌های گسترده ای انجام شده و برخی نقاط نیز مشخص شده که برای به نتیجه رسیدن کار نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان و نیز استان هستیم.
فتوحی افزود: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است که در اسرع وقت و با نهایت تعامل و همکاری به استعلامات پاسخ مناسب دهند تا روند ایجاد نواحی صنعتی به نحو مطلوبی انجام شود.
در سفر مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به شهرستان‌های داراب و زرین دشت علاوه بر بهره برداری از یک واحد تولید سبد میوه در شهرک صنعتی داراب، درخصوص مسائل و مشکلات طرح توسعه شهرک صنعتی داراب و نیز ایجاد نواحی صنعتی جدید در این دو شهرستان بحث و تبادل و تصمیم گیری شد.
احد فتوحی در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی داراب از آمادگی این شرکت برای ایجاد نواحی صنعتی در بخش‌های فسارود، رستاق و فورگ خبر داد.
وی با اشاره به پیگیری‌های نماینده شهرستان‌های داراب و زرین دشت برای ایجاد نواحی صنعتی جدید در شهرستان داراب گفت: در این زمینه در دو سال گذشته پیگیری‌هایی انجام و برخی نقاط نیز مشخص شده که برای به نتیجه رسیدن کار نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان و نیز استان هستیم.
فتوحی افزود: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است که در اسرع وقت و با نهایت تعامل و همکاری به استعلامات پاسخ مناسب دهند تا روند ایجاد نواحی صنعتی به نحو مطلوبی انجام شود.
وی در ادامه با بیان اینکه لزوم طرح توسعه شهرک صنعتی داراب نیز با توجه به تکمیل برخی از زون‌های شهرک صنعتی فعلی، ضروری است، گفت: مراحل طرح توسعه نیز در یک سال گذشته در حال انجام است اما به کندی پیش می‌رود؛ لذا ضروریست دستگاه‌های مرتبط هرچه سریع‌تر این موضوع را تعیین تکلیف کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با قدردانی از پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت جهت تشکیل این جلسه و نیز حمایت از طرح‌های توسعه ای در شهرک‌های صنعتی داراب و زرین دشت، گفت: با توجه به ریاست دکتر عسکری بر کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس باید از این ظرفیت جهت اجرای طرح‌های توسعه ای نهایت استفاده را انجام داد.
فتوحی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون 76 قرارداد سرمایه گذاری در شهرک صنعتی داراب با سرمایه گذاران منعقد شده است، گفت: بیش از نیمی از این قراردادها در دو سال اخیر انجام شده که بیانگر حرکت پرشتاب داراب به سمت توسعه صنعتی است.
در این جلسه نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمسیون کشاورزی مجلس نیز با تأکید بر لزوم اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی داراب و ایجاد سه ناحیه صنعتی جدید در بخش‌های شهرستان داراب بر اهتمام ویژه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تحقق این موارد تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در کمترین زمان نسبت به ارائه پاسخ‌های استعلام اقدام کنند و در این زمینه کوتاهی از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست.
محمد جواد عسکری همچنین بر لزوم اختصاص سرمایه در گردش به واحد‌های متقاضی در شهرک صنعتی داراب تأکید کرد و گفت: در این زمینه به زودی جلسه ای با حضور مدیران ارشد بانک‌های عامل استان در داراب برگزار خواهد شد.
همچنین با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمسیون کشاورزی مجلس، فرماندار و برخی مسئولان شهرستان داراب واحد تولیدی سبد میوه در شهرک صنعتی داراب به بهره برداری رسید.
برای بهره برداری از این واحد تولیدی 40میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با بهره برداری از آن برای 7 نفر اشتغال ایجاد شده است.
همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی در سفر به شهرستان زرین دشت از اراضی در نظر گرفته شده برای ایجاد نواحی صنعتی دبیران و شهر پیر بازدید کردند و در جلسه با امام جمعه شهر دبیران و جمعی از مسئولان و سرمایه گذاران این شهر بر راه اندازی این نواحی صنعتی تأکید کردند.
بازدید از شرکت تاک زرین دشت اولین تولید کننده تراکلود در ایران در ناحیه صنعتی حاجی آباد زرین دشت از دیگر برنامه‌هایی بود که با هدف بررسی و رفع مشکل این واحد صنعتی انجام و بر پیگیری و رفع مشکل این واحد تأکید شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی