[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

جام جهانی فوتسال؛ عبور ایران از ازبکستان سرسخت، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فوتسال کشورمان توانست با پیروزی برابر ازبکستان به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی صعود کند.
به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتسال کشورمان دیروز (جمعه) از ساعت ۱۸ در چهارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی و در ورزشگاه ویلینیوس آره‌نا به مصاف ازبکستان رفت و در پایان موفق شد به سختی و با نتیجه ۹ بر 8 حریف خود را شکست داده و به یک‌چهارم نهایی صعود کند. 
نیمه نخست
«سیدمحمد ناظم‌الشریعه» سرمربی قرمزپوشان ایرانی، «علیرضا صمیمی»، «علی‌اصغر حسن‌زاده»، «محمدرضا سنگ‌سفیدی»، «حمید احمدی» و «سعید احمدعباسی» را به عنوان پنج نفر نخست به میدان فرستاد. 
فوتسالیست‌های ایران بازی را طوفانی شروع کردند و توانستند در دقیقه یک توسط «علی‌اصغر حسن‌زاده» کاپیتان تیم فوتسال کشورمان، به گل اول خود برسند. در ادامه و در دقیقه پنج نیز مهدی جاوید موفق شد با پاس زیبای فرهاد فخیم از روی ضربه کرنر، گل دوم ایران را با یک شوت والی بی‌نقص به تور دروازه ازبکستان بچسباند. 
با گل دوم ایران ازبکستانی‌ها به خود آمدند و از عقب نشستن تیم کشورمان توانستند استفاده کنند و در دقیقه ۹ توسط نیشونوف به گل اول خود دست پیدا کنند. با ادامه حملات تیم ازبکستان، تیم ایران موفق شد با یک ضدحمله و شوت زیبا و زمینی احمدعباسی در دقیقه ۱۶ به گل سوم خود برسد.
با سه بر یک شدن بازی به سود شاگردان ناظم‌الشریعه، ازبکستانی‌ها سراسر حمله شدند و در دقیقه ۱۷ توانستند توسط رحمتوف و از روی یک ضربه آزاد به گل دوم دست پیدا کنند. در ادامه نیز در همان دقیقه راپیوف موفق شد از اشتباه مدافعان ایران استفاده کرده و بازی را به تساوی بکشاند. 
اما این پایان کار در نیمه اول نبود؛ چراکه حرکت انفرادی و زیبای مسلم اولاد قباد و پاس زیبای او به فرهاد توکلی باعث شد تا ایران به گل چهارم خود برسد تا تیم فوتسال کشورمان با پیروزی به رختکن برود.   
نیمه دوم
در نیمه دوم این دیدار باز هم این ایران بود که کار را بهتر آغاز کرد. شاگردان ناظم الشریعه موفق شدند در دقایق ۲۲ و ۲۵ توسط احمدعباسی و جاوید به گل‌های پنجم و ششم دست پیدا کنند.  در ادامه ازبکستانی‌ها موفق شدند در دقیقه ۲۸ توسط احمدوف یکی دیگر از گل‌ها را جبران کنند و با تغییر تاکتیک ازبکستان و بازی پاورپلی، فوتسالیست‌های ایرانی موفق شدند در دقایق ۲۸ و ۳۰ از اشتباه حریف استفاده کرده و توسط حسن زاده و اولادقباد به گل‌های بعدی خود برسند. 
با زیاد شدن اختلاف گل‌های ایران و ازبکستان، ازبک‌ها بازی پرریسک‌تری را در دستور کار قرار دادند و موفق شدند در دقایق ۳۱ و ۳۳ توسط حمیروف و نیشونوف به گل‌های پنجم و ششم خود برسند. این پایان کار نبود؛ چراکه احمد عباسی بار دیگر موفق شد از اشتباه ازبک‌ها استفاده کرده و در دقیقه ۳۶ گل نهم ایران را 
به ثمر برساند. ازبکستانی‌ها که اختلاف سه‌گله با ایران را می‌دیدند، بار دیگر توانستند در دقیقه ۳۸ و ۳۹ به گل هفتم و هشتم خود برسند تا اوج اضطراب برای ایران به وجود بیاید. ثانیه‌های پایانی این بازی نیز استرس زیادی برای به تساوی کشیده شدن بازی وجود داشت، اما در نهایت ملی پوشان فوتسال موفق شدند این پیروزی را حفظ کنند. در ادامه کار جام جهانی، تیم ملی فوتسال کشورمان باید روز دوشنبه پنج مهرماه از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه کاوناس آره‌نا و در چهارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف قزاقستان برود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی