[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

نشست وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج‌ فارس درباره ایران، روزنامه شیراز نوین

وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس روز پنجشنبه گفت‌وگویی با محوریت ایران و برنامه هسته‌ای کشورمان برگزار کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از نشنال نیوز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه جلسه‌ای ۹۰ دقیقه‌ای با همتایان خود از شورای همکاری خلیج‌فارس در نیویورک برگزار کرد.
بلینکن پس از این جلسه در جمع خبرنگاران مدعی شد: هر روز ایران به اقدامات مغایر خود با توافق ادامه می‌دهد. ما به نقطه‌ای خواهیم رسید که بازگشت به برجام دیگر مزایای توافق را در بر نداشته باشد.
سه منبع مطلع به نشنال اعلام کردند که محور اصلی این گفت‌وگوها ایران بوده است. این منابع همچنین مدعی شدند که حاضران در نشست در خصوص مزایای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران از طریق بازگشت آمریکا به برجام توافق کردند، اما درباره امتیازاتی که ایران باید در صورت بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای دریافت کند، به اجماع نرسیدند. یک منبع اعلام کرده که فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در خصوص نقشه جایگزین در صورت عدم حصول توافق جهت بازگشت به برجام سؤال کرده اما بلینکن بدون ارائه پاسخی صریح تنها به وزرای خارجه اطمینان داده که آمریکا به امنیت خلیج فارس متعهد است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی