[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

اسکوچیچ: رئال مادرید از خرید ایرانی‌ها پشیمان نخواهد شد!، روزنامه شیراز نوین

مرد ریه‌کایی بنابر بر صحبت کروات‌ها، تیم‌ ملی ایران را احیا کرد: «ما روحیه پیروزی را برگردانده‌ایم اما هیچ جایی برای دلخوش کردن به گذشته وجود ندارد.»
این صحبت او در شرایطی است که او با ۹ پیروزی متوالی رکورد فوق‌العاده‌ای کسب کرده اما فوتبال ورزشی است که هیچ آرامشی در آن دائمی ‌نیست. بنابراین دراگان اسکوچیچ عقیده دارد که هر بازی تازه مهم‌ترین و مهم‌ترین است و آنچه که قبلاً بوده به تاریخ سپرده شده است.
دراگان اسکوچیچ در یک نگاه مردی است که با فوتبال زندگی می‌کند و از آن لذت می‌برد. او برای ملاقات با خانواده‌اش برای مدت کوتاهی به زادگاهش ریه‌کا آمد و درست قبل از بازگشت به ایران، مدتی در شرق کرواسی حضور داشت. او یک سال و نیم است که روی نیمکت ایران نشسته و در آخرین بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی عملاً این این را احیا کرده و حالا به صدر جدول رنکینگ آسیا نیز رسیده است. تیمی‌که به طور قابل توجهی صعود خود در رنکینگ فیفا را آغاز کرده است.
دراگان نیمکت ایران را از مارک ویلموتس مشهور سرمربی اهل بلژیک، تحویل گرفت که با دو شکست از عراق و بحرین، شرایط ایران را دشوار کرده بود و برخی تصور می‌کردند این موقعیت ناامیدکننده منجر به حذف ایران خواهد شد.
اسکوچیچ در اولین بازی‌های دوستانه، به عنوان سرمربی تیم ملی ابتدا ازبکستان را شکست داد و سپس بوسنی و هرزگوین را در این کشور دو هیچ شکست داد و در خانه ۳-۰ سوریه را مغلوب کرد تا انرژی جدید و شوک مثبتی را برای تیم ملی به ارمغان بیاورد اما هیچ کس گمان نمی‌کرد این شروع یک سریال تماشایی خواهد بود. ایران در دور دوم مقدماتی جام‌جهانی، هنگ کنگ را ۳-۱، بحرین را ۲-۰، کامبوج را ۱-۰، عراق را دوبار یک هیچ و سه هیچ و البته سوریه را ۱-۰ شکست داد تا ۹ پیروزی متوالی به دست بیاید.
همه این‌ها در شرایطی است که در دوره اول مقدماتی، صعود ایران به دور دوم با یک امتیاز بیشتر نسبت به عراق و سه امتیاز بیشتر از بحرین کمی ‌دست نیافتنی به نظر می‌رسید.
او می‌گوید: من یک سرمربی خارجی هستم اما راستش شبیه مربی بودم که در خانه کارم را آغاز می‌کردم. چون من این بازیکنان و ذهنیت آن‌ها را از زمان حضور در ایران می‌شناختم. با این حال اوضاع به هیچ وجه خوب نبود. آن‌ها در مقابل بحرین و عراق شکست خورده بودند و ما زیر فشار بسیار زیادی بودیم. در آن زمان حتی اجازه نداشتیم یک امتیاز از دست بدهیم؛ بنابراین همه چیز استرس‌زا بود. علاوه بر این ایران مدت‌ها بود که عراق و بحرین را شکست نداده بود اما ما با همه این‌ها خوب کنار آمدیم و الآن تلاش می‌کنیم ریتم شکست‌ناپذیری را حفظ کنیم.
تیم ملی ایران همچنین پتانسیل رشک برانگیز دارد که هنوز برای بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال در جهان ناشناخته است. دراگان اسکوچیچ در این باره می‌گوید: «شاید از نظر نیروی انسانی تیم کاملاً متعادلی نداشته باشیم و همه بازیکنانمان در سطح بالا بازی نکنند اما ما در سراسر جهان بازیکنان متخصصی داریم که به عنوان مهاجم در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند. خط حمله ما شاید بهتر از خط حمله تیم ملی کرواسی باشد. بهترین بازیکن پورتو مهدی طارمی، سردار آزمون بازیکن زنیت سه سال بهترین گلزن روسیه، علیرضا جهانبخش ستاره فاینورد و بازیکنان تأثیرگذار AEK آتن و شارلروا در تیم ما هستند.» اسکوچیچ ادعا می‌کند که این‌ها بازیکنانی هستند که رئال مادرید هم از استخدام آن‌ها شرمنده نخواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی