[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

فرمانده سپاه فجر: پژوهش پیش‌نیاز پیشرفت است، روزنامه شیراز نوین

سردار بوعلی گفت: شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است. به گزارش روابط عمومی سپاه فجر، آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و انعقاد تفاهم نامه علمی، تحقیقاتی و فناوری بین سپاه فجر و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور سردار بوعلی برگزار شد.
سردار بوعلی در این مراسم با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه ای عظیم از حماسه آفرینی و تجربیات ارزشمند در ابعاد مختلف است، گفت: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های کربلاست و رزمندگان اسلام در آن دوران حماسه ای حسینی و عاشورایی آفریدند.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز کشوری مقتدر در سطح منطقه و جهان است، گفت: این اقتدار هم در حوزه دفاع از مرزهای جغرافیایی و هم در حوزه تأثیرگذاری در مسائل فراجغرافیایی ثابت شده است.
فرمانده سپاه فجر ادامه داد: دوران پرافتخار دفاع مقدس الهام بخش سایر ملت‌ها و یکی از ارکان اصلی توسعه فرهنگ مقاومت در برابر استکبار جهانی است.
وی با بیان اینکه در سراسر دوران دفاع مقدس فرهنگ مقاومت و مدیریت جهادی را مشاهده می‌کنیم، گفت: عظمت دفاع مقدس و تأثیر آن در خودکفایی و پیشرفت ملت ایران از حقایق تاریخی این دوران پرافتخار است که بیش از پیش باید به آن پرداخته شود.
سردار بوعلی با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، خاطرنشان کرد: شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است. وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیق پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی است، تأکید کرد: از ظرفیت همه اقشار بسیج در زمینه تحقق اهداف این تفاهم نامه استفاده شود و موضوع پیامدمحوری و بررسی بازخوردها موردتوجه دست اندرکاران قرار داشته باشد.
سردار بوعلی با بیان اینکه سپاه فجر در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان فارس و توسعه طرح‌های علمی و تحقیقاتی تفاهم نامه‌های تخصصی با سایر سازمان‌ها منعقد کرده، گفت: این تفاهم نامه نیز در حوزه حمایت از نخبگان دانشگاهی و بومی فارس و توسعه مراکز رشد و فناوری در استان تأثیر بسزایی خواهد داشت.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی