[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در فارس خبر داد: مانور منطقه‌ای بحران آب و برق برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس از برگزاری مانور منطقه ای تمرینی- آموزشی بحران آب و برق در فارس طی روزهای 16 و 17 آذرماه سال جاری خبر داد. احمدرضا خسروی با اعلام این خبر گفت: این مانور آموزشی مشترک به منظور کسب آمادگی‌های لازم برای حفاظت از زیرساخت‌های آب و برق در شرایط احتمالی بروز زمین لرزه و با هدف حفظ استمرار خدمات رسانی به میزبانی استان فارس و مشارکت استان‌های معین یزد، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به عنوان استان‌های یاری رسان برگزار خواهد شد. این مقام مسئول، طی سخنانی جنس کار شرکت‌های آب و برق را از جنس بحران دانست و گفت: از آنجا که استان فارس از جمله استان‌های مستعد بلایای طبیعی است، برگزاری مانورهای مدیریت بحران می‌تواند در ایجاد هم افزایی، همدلی و کسب آمادگی هرچه بیشتر صنعت آب و برق در زمان بروز بحران‌های احتمالی و شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، نقش مهمی داشته باشد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، انسجام بخشی و ایجاد هماهنگی سازمان یافته در بین شرکت‌های صنعت آب و برق در استان فارس، افزایش هوشمندی در مدیریت شرایط اضطراری، ابزارشناسی و ابزارسنجی مدیریت شرایط اضطراری و سنجش کارآمدی منابع انسانی در مدیریت شرایط اضطراری را از جمله اهداف برگزاری مانورهای آموزشی برشمرد و افزود: افزایش اعتماد اجتماعی از عملکرد صنعت آب و برق در مدیریت شرایط اضطراری، ارتقای آمادگی و توان افزایی برای مواجهه مطلوب با شرایط اضطراری، استمرار کاهش زمان و هزینه در مواجهه با شرایط اضطراری نیز از دیگر اهداف مدنظر در برگزاری این مانور می‌باشد. رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس، خاطرنشان کرد: در جهت هماهنگی، انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله طبق شرح اقدامات اجرایی مانور، کمیته‌های تخصصی شامل کمیته برنامه ریزی، کمیته عملیات، کمیته پشتیبانی، کمیته ایمنی (HSE)، کمیته امنیت و کمیته اطلاع رسانی مانور تشکیل شده اند. رئیس گروه مدیریت بحران وزارت نیرو نیز در ادامه این نشست با اشاره به اهداف این مانورها خاطرنشان کرد: مانورهای تمرینی آموزشی ۱۴۰۰ با هدف انسجام بخشی، هوشمندسازی خدمات و بهره‌گیری از دانش و اطلاعات روز و برای مدیریت حوادث ترکیبی پیش‌بینی شده است که در سه ماهه سوم سال‌ جاری با مشارکت تمامی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در سطح یک برگزار خواهد شد. رجبی یادآور شد: مانور تمرینی- آموزشی بحران در مناطق شش‌گانه کشوری با رویکرد مدیریت هوشمند در شرایط اضطراری، مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده از هفته اول مهرماه تا پایان آذرماه سال‌ جاری در استان‌های زنجان، خراسان شمالی، البرز، لرستان، سیستان و بلوچستان و استان فارس برگزار می‌شود. 
ناظر مانور در منطقه فارس، با بیان اینکه مدت زمان اجرای این مانورها دوروزه خواهد بود، بیان داشت: در روز اول برگزاری مانور عملیاتی و در روز دوم به تحلیل نتایج و بررسی دستاوردهای آن پرداخته خواهد شد.
رجبی تصریح کرد: بی تردید برگزاری مانور‌های تمرینی آموزشی مدیریت بحران می‌تواند در ارتقای آمادگی و افزایش تاب‌آوری سازمان‌های صنعت آب و برق استان فارس در زمان مواجهه با تهدیدات و مخاطرات و سنجش کارآمدی و ارتقای هماهنگی و سطح دانش و مهارت کارکنان نقش بسزایی 
داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی