[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

توسعه شیراز در راستای جایگاه والای آن باشد ، روزنامه شیراز نوین

احسان اصنافی شهردار جدید شیراز، ضمن تشرف به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و زیارت مضجع شریف این امامزاده جلیل القدر، با حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت این بارگاه منور دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس، حجت الاسلام و المسلمین کلانتری در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت شیراز به عنوان یکی از کلان شهرهای مهم کشور، گفت: شیراز در دوره زندیه پایتخت کشور بوده است و سابقه ای که این سلسله در اداره ایران دارند، باعث سربلندی شیراز است.
وی در ادامه با اشاره وجه مذهبی شیراز اظهار کرد: در طول تاریخ تشیع، امامزادگان واجب التکریم و عظیم الشأنی در شیراز حضور داشته اند که در این میان حضرت احمد بن موسی الکاظم(ع) که به سیدالسادات الاعاظم و امین ولایت مشهور بوده اند، چهره ای شاخص در میان این بزرگواران هستند.
تولیت حرم مطهر در ادامه با اشاره به وجه تاریخی شیراز، گفت: شیراز از لحاظ تاریخی و فرهنگی، جایگاه والایی دارد و در ایران، شهری با این همه افتخارات و جایگاه ویژه، کم نظیر است. وجود شعرای بزرگی همچون حافظ و سعدی، همچنین وجود آثار و ابنیه تاریخی ارزشمند مربوط به ادوار مختلف، این شهر را برجسته و در جهان، شناخته شده کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری تصریح کرد: لازم است توسعه شیراز در راستای جایگاه والای آن و بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشد که اینجا را سومین حرم اهل بیت(ع) نامیدند و البته باعث تعجب است که چرا در گذشته آن طور که شایسته است، این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است؛ زیرا اگر هدف دنیانگری باشد، توسعه اینجا به نفع مسائل دنیوی است و اگر هم نگاه آخرت محوری داشته باشیم، با توسعه سومین حرم اهل بیت(ع)، به نفع آخرتمان 
کار کرده ایم. 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با نیت خیری که شهردار و اعضای شورای شهر شیراز دارند، کارها به نحو احسن پیش برود و اظهار کرد: اصنافی شهردار منتخب شورای ششم شهر شیراز، از نیروهای انقلابی و موفق است و ان‌شاءالله در دوره جدید گرفتار حاشیه‌ها نباشیم و متن را توجه کنیم و در راستای آرمان‌های نظام و رهبری پیش برویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی