[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

نمایش صنایع‌دستی کاربردی در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

نمایش صنایع‌دستی کاربردی در شیراز 
 فرزاد وثوقی- گروه خبر
نمایشگاه دست ساز‌های هنری معاصر در شیراز برگزار شد. محمد رضا نیکی مدیر اجرایی مجتمع مهستان از برگزاری نمایشگاه دست ساز‌های هنری معاصر در این مجتمع و به همت هنرمندان صنایع دستی شیراز خبر داد. نیکی گفت: این نمایشگاه از سال 1393 در شیراز فعال بوده و از سال 1397 به دلیل اپیدمی کووید 19 با تأخیر و وقفه همراه شده است. به گفته وی، در سال 1399 نیز به همت هنرمندان صنایع دستی معاصر این نمایشگاه در فضای آزاد برگزار گردید، اما با شدت گرفتن دوباره کرونا در موج پنجم باز هم شاهد تعطیلی آن بودیم. محمدرضا نیکی افزود: نمایشگاه دست سازهای هنری معاصر از هفت سال پیش آغاز‌به‌کار کرده و رویکرد آن معرفی این صنعت به صورت ملی و بین المللی بوده است. این نمایشگاه هر هفته روزهای جمعه به‌صورت منظم برگزار می‌شد و نگارخانه مانی از زمان تأسیس تاکنون هدایت این نمایشگاه با هدف حمایت از هنرمندان جوان را در دستور کار خود قرار داد. 
مدیر اجرایی مجتمع مهستان گفت: این بازارچه مختص افراد هنرمند و معرفی دست سازهای آنان یا همان تولید کنندگان صنایع دستی کاربردی است که با رویکردی نوین و توجه به کاربردی سازی آن پرداخته اند. نیکی با بیان اینکه قیمت‌ها به‌صورت کنترل شده و حداقلی روی محصولات درج شده است، گفت: سعی شده محصولات با نازل ترین قیمت ارائه شود تا تمامی گروه‌های اجتماعی و علاقه‌مند این صنایع را خریداری کنند و مورد استفاده قرار دهند. هدف ما استفاده از این صنایع به صورت کاربردی است و نه قرار دادن آن در طاقچه منازل یا ادارات. 
وی خاطرنشان کرد: در دوره‌های گذشته برگزاری این نمایشگاه شاهد حضور 150 گروه هنری بودیم که در نوع خود یک استقبال بی نظیر محسوب می‌شود. در این راستا مبتکر برگزاری این نمایشگاه که مدیر نگارخانه مانی است، به دلیل نوع فعالیت‌های خاص و اشتغال‌زای خود به عنوان کارآفرین نمونه معرفی گردید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی