[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

شمار فوتی‌های کرونا در ۱۶ استان کمتر از ۵ نفر شد، روزنامه شیراز نوین

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روند کاهش مرگ و میر روزانه بیماری کرونا در کشور پس از عبور از قله خیز پنجم بیماری مشهود بوده است؛ به گونه ای که مرگ و میر جدید روزانه در ۱۶ استان کشور، دیروز دوشنبه کمتر از ۵ نفر بود. به گزارش ایسنا، یکی از عمده ترین دلایل آن در کنار فداکاری‌ها و تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت، تسریع در واکسیناسیون عمومی علیه کروناست.
اکثر این استان‌ها از استان‌هایی بوده اند که سن واکسیناسیون در آنها تا قبل از برداشتن محدودیت سنی، کمتر از سایر نقاط کشور بوده یا درصد پوشش واکسیناسیون در آنها مناسب بوده است. طی 24 ساعت گذشته استان‌های کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونا نداشته اند. 
در استان‌های یزد، ایلام، سمنان و سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته، فقط یک مورد مرگ و میر کرونایی ثبت شده است. استان‌های مرکزی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در این بازه زمانی، هرکدام فقط دو مورد مرگ و میر کووید ۱۹ داشته اند. در استان‌های همدان، اردبیل و زنجان در شبانه روز گذشته، سه مورد مرگ و میر کرونایی ثبت شده است. همچنین در استان خراسان شمالی، ۴ مورد و در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، ۵ مورد مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ ثبت 
شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی