[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کشاورزی تعامل‌محور است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه مدیریت بخش کشاورزی به تنهایی توسط یک ساختار ثابت به نام وزارت جهاد کشاورزی محقق نمی‌شود، گفت: ماهیت قرارگاه امنیت غذایی یکی از ضرورت‌های اساسی برای مدیریت بخش کشاورزی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، احمد طمراسی در آیین آغازین «رزمایش هوشمندسازی کشاورزی و اعزام کلینیک‌های دامپزشکی» که مزین به نام «شهید خلیل پرویزی» بود، تصریح کرد: اکثر مباحث ما موضوعات بین بخشی است و وجود قرارگاه به عنوان یک موضوع که بتواند شرایط را جمع کند، کاملاً ضروری به نظر می‌آید. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماهیت دوم قرارگاه این است که در یک شرایط اضطراری بتواند کارهای غیرمتعارف را انجام دهد، اظهار کرد: امروز کشاورزی استان فارس ماهیتش ماهیت اضطرار است؛ ما در این استان با مقوله ای به نام آب مواجه ایم که امروز باید از زاویه ای دیگر به آن نگاه کنیم.
وی با بیان اینکه اکنون موضوع ما موضوع کمبود آب نیست، ابراز کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی که الان با آن روبه‌رو هستیم فرونشست زمین است؛ فروچاله‌هایی که هر لحظه ممکن است بخش‌هایی از این استان را به قعر زمین ببرد؛ امروز شهرهایی هست که نزدیک به 50 سانتی متر در سال نشست دارند. 
طمراسی بیان کرد: مقوله دوم که ماهیت قرارگاهی است، ماهیت زمین است؛ تقریباً تکلیف آب را مشخص کردیم. امروز این هشدار را می‌دهیم که مقوله زمین هم بعد از آب اگر به آن پرداخته نشود، زمین هم چیزی بهتر از آب نخواهد بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به موضوع تأمین نهاده‌های دامی نیز گریزی زد و اضافه کرد: با مساعدت سپاه فجر که مقوله حمل و نقل را توانستند مدیریت کنند و با کمکی که کردند، ما از این موضوع رد شدیم. 
به گفته او، با تمهیدات اتخاذ شده، خوشبختانه تولیدکنندگان به این نتیجه رسیدند که می‌توانند نسبت به جوجه ریزی اقدام کنند. میزان جوجه ریزی در مرغداری‌های استان فارس رکورد را شکست و بالای ۹میلیون قطعه در پایان شهریورماه جوجه ریزی داشتیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی