[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

طرح‌های عمرانی چهره روستاها را دگرگون کرده است، روزنامه شیراز نوین

سید علیرضا حمیدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز به بررسی روند اجرای فعالیت‌های حوزه عمران روستایی در این شهرستان پرداخت و بیان داشت: اجرای طرح‌های عمران روستایی در مناطق محروم فارس با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن چهره این استان را دگرگون کرده است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، حمیدی با بیان اینکه در هفته دولت امسال شاهد افتتاح ۱۲ طرح هادی و توسعه و عمران روستایی در مناطق مختلف این استان بودیم، گفت: این طرح‌ها با بهره‌گیری از ۶۳۰میلیون ریال اعتبارات استانی و ۴۹میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال اعتبارات ملی اجرا شده است و ۲هزار و ۸۱۴ خانوار روستایی از مزایای آن بهره مند شده‌اند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد: طرح‌های هادی و توسعه روستایی در شهرستان‌های آباده، داراب، رستم، زرین‌دشت، ممسنی، سروستان، سپیدان، شیراز، لامرد و کوه‌چنار افتتاح شدند و اجرای این طرح‌ها در شهرستان شیراز تأثیر بسزایی در کاهش مهاجرت‌ها و کاهش حاشیه نشینی دارد.
وی با بیان اینکه ۴۰ روستای اطراف شیراز مشکل حاشیه نشینی دارند، گفت: عمده این روستاها از خدمات زیربنایی محروم مانده‌اند. قانون در اغلب موارد اجازه ارائه خدمات به حاشیه روستاها را نمی‌دهد و در این شرایط، اغلب این روستاها انشعابات غیرمجاز دارند. حمیدی افزود: در این زمینه نیاز است با همراهی و مساعدت نمایندگان مجلس مشکلات قانونی برای توسعه روستاها حل شود تا روستاییان میل به مهاجرت پیدا نکنند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز هم بر لزوم به‌کارگیری ظرفیت‌های توسعه برای توسعه و عمران روستایی در این شهرستان تأکید کرد و با بیان اینکه تهیه نقشه ثبتی 91 روستای شهرستان شیراز نیز در دستور کار است، گفت: در سال جاری صدور 420 جلد سند مالکیت شهری و روستایی جهت متقاضیان دریافت سند مالکیت در دستور کار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی