[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

سامان‌دهی معتاد ظرفیت پذیرش می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
به همت اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، عملیات جمع آوری و سامان‌دهی معتادان متجاهر در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز انجام شد. رئیس اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در این خصوص گفت: تا هر زمان که کمپ‌های ترک اعتیاد معتادان متجاهر را پذیرش کنند، کار را ادامه خواهیم داد. 
دکتر یوسف آفرینی افزود: میزان جمع آوری و سامان‌دهی این افراد به گنجایش و پذیرش کمپ‌های ترک اعتیاد ماده ۱۶ بستگی دارد. وی خاطرنشان کرد: جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر به عهده نیروی انتظامی است؛ پذیرش آنها در کمپ‌های ترک اعتیاد هم به عهده بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می‌باشد. 
با این حال به دلیل گستردگی مشکل در این خصوص و پرتعداد بودن این افراد در شیراز، نیروهای اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در چند سال گذشته تلاش بسیار کرده اند و حتی نقش محوری را در جمع آوری و سامان‌دهی معتادان متجاهر به عهده گرفته‌اند؛ تا آنجا که برخی جمع آوری معتادان را وظیفه این اداره و شهرداری تلقی می‌کنند. رئیس اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی در ادامه بیان داشت: در سه سال گذشته هر زمان کمپ‌های ترک اعتیاد ظرفیت داشته اند و امکان پذیرش معتادان متجاهر برای آنها وجود داشته است، اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب دیدگان اجتماعی با تمام توان معتادان متجاهر را از سطح شهر جمع آوری کرده و آنها را تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد داده است. آفرینی در ادامه گفت: لازم به ذکر است کمپ‌های درمانی و ترک اعتیاد به دلایل مالی و کمبود فضا و مکان در بیشتر ماه‌های سال ظرفیت لازم برای اسکان این جمعیت بزرگ را ندارد. از همین رو در بسیاری از ماه‌های سال جمع آوری معتادان متجاهر توسط اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی و نیروی انتظامی بدون نتیجه می‌ماند. این مقام مسئول اظهار داشت: متأسفانه شهر شیراز یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای ایران در حوزه معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار در خیابان و اتباع خارجی (افاغنه) است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی