[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

محدودیت هوشمند واکسن‌نزده‌ها، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس، از اجرای محدودیت‌های هوشمند در آینده نزدیک برای افرادی خبر داد که هنوز در برابر کرونا واکسینه نشده اند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس ضمن تسلیت به مناسبت دهه آخر صفر، آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد.
او با ابراز تأسف از جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تا دیروز ششم مهر، شش‌هزار و ۶۴۰ نفر اعلام کرد.
دکتر حسینی با اشاره به پذیرش ۳۳۱ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: هم اکنون دوهزار و ۲۷۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۴۲۹هزار و ۴۴۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اشاره به ضرورت مشارکت برای بازگشت به وضعیت عادی قبل از کرونا، از مردم استان خواست تا برای تداوم امکان استفاده از خدمات اجتماعی و محروم نشدن از این خدمات، در سریع‌ترین زمان ممکن برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. دکتر حسینی با اعلام اینکه بر اساس طرح هوشمند واکسیناسیون در آینده تنها افرادی می‌توانند از خدمات اجتماعی استفاده کنند که هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، یادآور شد: فاصله دریافت دو دوز واکسن در انواع واکسن متفاوت بوده و دست کم چهار هفته است که از افراد دعوت می‌شود در موعد مقرر، در این زمینه اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی