[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

دفاع مقدس هویت تمدنی ایران است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بخشی از هویت تمدنی ایران در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت همه شهدا و رزمندگان رقم خورد؛ مقاومتی که برای همه سرزمین‌ها الگو شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین استانی نواختن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس فارس که همزمان با سراسر کشور در آموزشگاه شاهد دالکی ناحیه 1 شیراز برگزار شد، گفت: مقاومت در تمام فرهنگ‌ها، آیین‌ها و تمدن‌ها یک مفهوم مقدس است و تقویت این مفهوم مقدس موجب تحکیم و نهادینه ارزش‌ها خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه مقاومت در برابر حوادث، بلایای طبیعی و در برابر تجاوزات با هدف دفاع از مرز و بوم و شرف معنا پیدا می‌کند، افزود: طی هشت سال دفاع مقدس ٢٨٠٠ شهید دانش آموز و نزدیک به ٥٠٠ معلم شهید در استان فارس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد و همچنین ۴۴۶ معلم جانباز و ٢١ معلم آزاده شاغل و فعال در آموزش و پرورش فارس از افتخارات ما محسوب می‌شوند.
اسماعیلی با تصریح بر این نکته که بخشی از هویت هر تاریخ و تمدنی از مقاومتی نشئت می‌گیرد که در آن تمدن رخ داده است و با تأکید بر لزوم حفظ مقاومت، ایثار و ازخودگذشتگی، بیان کرد: اکنون که در دوران تمدن سازی قرار داریم، تقویت اینگونه مؤلفه‌ها و انتقال آن به نسل جوان از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ لذا این فرهنگ باید در نظام تعلیم و تربیت و جامعه رشد و نمو کند. گفتنی است در این مراسم زنگ ملی ایثار و مقاومت نواخته شد و از تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگر با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی