[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

بدهکاریم اما متوقف نمی‌شویم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون برنامه ‌و بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شیراز در آستانه معارفه شهردار جدید این‌ کلان‌شهر، گفت: شهرداری شیراز هم‌اینک بالغ بر پنج‌هزار و پانصدمیلیون تومان بدهی دارد اما این بدهی‌ها موجب متوقف‌شدن فعالیت‌های شهرداری و به حاشیه‌ راندن فعالیت‌های توسعه‌ای این مجموعه نخواهد شد. سید ابراهیم حسینی سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ ردیف‌های بدهی‌ شهرداری مشخص است و کسی هم این موضوع را کتمان نمی‌کند؛ قطعاً راه‌های مدیریتی برای حل این مشکل وجود دارد. عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: قرار نیست این بدهی‌ها همین امروز پرداخت شود؛ به عنوان مثال ما می‌توانیم برای پرداخت بدهی معوق، از بانک استمهال بگیریم یا از پتانسیل بخش خصوصی در این زمینه بهره ببریم. وی بیان کرد: هرچند کار ارزشمندی است که شهرداری بدون به جا گذاشتن بدهی بتواند اهداف خود را پیش ببرد و به مردم خدمات ارائه بدهد، اما فراهم کردن امکانات و انجام پروژه‌های بزرگ برای کلان‌شهر شیراز قطعاً هزینه‌هایی را برای شهرداری به دنبال دارد. از این رو نباید در خصوص مبلغ بدهی‌های شهرداری و دلیل عدم پرداخت این بدهی‌ها عجولانه قضاوت کنیم.
حسینی عنوان کرد: ممکن است اقدامات ارزشمندی برای توسعه شهر صورت بگیرد و برای این اقدامات باارزش بدهی ایجاد شود؛ در واقع، اگر شهرداری با هدف رشد و توسعه شهر، بدهی به بار بیاورد، نباید مورد نکوهش قرار بگیرد. وی اضافه کرد: اگر شهرداری برای جلوگیری از انباشته شدن بدهی‌ اقدامات لازم را به منظور مهیا کردن خدمات و امکانات شهری انجام ندهد، این اقدامات با گذشت زمان هزینه‌های سنگین‌تری را به دنبال خواهد داشت.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد: در وهله اول بایستی عملکرد شهرداری را ارزیابی کنیم و این مسئله مهم مورد بررسی قرار بگیرد که بدهی‌های شهرداری تا چه اندازه در جهت پیشبرد اهداف این مجموعه در زمینه توسعه شهر و فراهم‌کردن امکانات رفاهی برای مردم ایجاد شده است و سپس به قضاوت در رابطه با میزان بدهی‌های این 
مجموعه بپردازیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی