[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

مدیر کانون محبین آل طاها: کافه معرفت با محتوایی ارزشی میزبان شهروندان است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر کانون محبین آل طاها گفت: کافه فرهنگی معرفت با هدف گسترش مبانی ارزشی و فرهنگی و با محتوایی جذاب برای همه طیف‌های سنی در شیراز آغاز به کار می‌کند.
حجت‌الاسلام محمد حاتمی با بیان اینکه این مجتمع فرهنگی به مدت هفت سال در بوستان کاج فعالیت داشته، اظهار داشت: برنامه‌های مجموعه کافه معرفت برای اولین بار در شیراز در سه شب به مناسبت ويژه برنامه‌های اربعین حسینی برگزار شد و از ۲۱ مهرماه هر چهارشنبه به صورت دائم در مسجد امام سجاد(ع) برگزار می‌شود. وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح خدماتی که در این مجموعه به شهروندان خداجو و ارزش مدار شیراز ارائه می‌شود، اظهار داشت: تمامی ۱۵ موردی که در منوی این کافه فرهنگی وجود دارد رایگان است و آقایان و خانم‌ها و کودکان میهمان اهل بیت(ع) هستند. در این مجموعه با ارائه مواردی نظیر سیب زمینی سرخ کرده، هات چاکلت، کاپوچینو، نسکافه، قهوه، چای ماسالا، تخم شربتی، ۵ نوع دمنوش، چای زعفران و چای ترش آماده پذیرایی از مهمانان هستیم. همچنین گروه سرود، دکلمه‌خوانی، خوانندگی مذهبی، عینک vr سه‌بعدی، مشاوره رایگان، پرسش و پاسخ و ترویج کتاب‌خوانی و برنامه‌های متنوع دیگر از ویژگی‌های این 
کافه است.
حجت‌الاسلام حاتمی در ادامه بیان داشت: کتاب‌خوانی، اجرای گروه‌های مختلف سرود و خواننده‌های فرهنگی مذهبی، روحانیون ویژه مشاوره، نماهنگ‌های فرهنگی و دیگر خدمات رایگان به میهمانی اهل بیت(ع) از تفاوت‌های این مجموعه با دیگر کافه‌های شهر می‌باشد. این روحانی خدمت‌رسانی به جامعه را از والاترین عبادت‌ها ارزیابی و تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های کافه معرفت حضور همه اقشار جامعه و استقبال بی نظیر عموم مردم با هر نوع تفکر و سبک و سیاقی است که در جای خود شگفتی ساز بود. مدیر کانون محبین آل طاها در ادامه به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در این مجموعه اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت کرونا، روند فاصله گذاری در چینش صندلی‌ها و میزها برای هر خانواده رعایت شده و همه خادمان این برنامه دارای ماسک هستند و هر چند دقیقه یک بار دستشان را ضدعفونی می‌کنند.
این روحانی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مذهب ما همیشه با مقتضیات زمان حرکت کرده و مبانی ارزشمند آن هیچ وقت قدیمی نمی‌شود، تلاش کردیم با فکر و ایده پردازی نو برای اولین بار در شیراز کافه ای را با سبک و سیاقی مدرن به مرحله اجرا درآوریم و استقبال شهروندان نیز گواهی بر موفقیت این ایده است. حاتمی در ادامه با بیان اینکه تزئینات این مجموعه با رویکردی فرهنگی طراحی شده، اظهار داشت: خدماتی که در کافه معرفت ارائه می‌شود، رایگان است و باید از خیران، امام جماعت مسجد حجت‌الاسلام و المسلمین ساجدی، اعضای فعال کانون محبین آل طاها و به ویژه سازنده مسجد جناب حاج تعصب که در مباحث مالی کمک قابل توجهی را انجام می‌دهند، سپاسگزاری نمود.
بر اساس این گزارش شایان ذکر است کافه معرفت یکی از برنامه‌های کانون محبین آل طاهاست که در ایام اربعین امام حسین(ع) امسال افتتاح می‌شود و به صورت دائم هر چهارشنبه ادامه دارد. این مجموعه فرهنگی و جذاب در بلوار مطهری شمالی بعد از بیمارستان دکتر خدادوست، روبه‌روی دانشکده علوم قرآنی، مسجد امام سجاد(ع) واقع شده و با ظرفیت ۷۲ صندلی در ۱۸ میز آماده پذیرایی از شهروندان می‌باشد. ساعت کاری کافه معرفت هر چهارشنبه از ۲۱ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۲:۳۰ است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی