[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انتصاب سه استاندار در هیئت دولت دکتر ایمانیه استاندار فارس شد ، روزنامه شیراز نوین

هیئت دولت در جلسه صبح روز چهارشنبه خود به ریاست رئیس جمهوری، به استانداران منتخب استان‌های لرستان، فارس و زنجان رأی اعتماد داد.
به گزارش روز ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در این جلسه که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، فرهاد زیویار، محمدهادی ایمانیه و محسن افشارچی به ترتیب به عنوان استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان، از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.
فرهاد زیویار که متولد ۱۳۴۸ در شهر خرم آباد و دارای مدرک دکتری علوم سیاسی است، پیش از این دبیر کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت (۱۳۹۰)، معاون مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری (۱۳۸۵-۱۳۸۴)، رئیس مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری (۱۳۸۹) و رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات (۱۳۹۳-۱۳۹۲) بود.
محمدهادی ایمانیه هم متولد ۱۳۴۱ در شهر شیراز و فارغ التحصیل پزشکی عمومی و تخصص کودکان از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین فارغ التحصیل فوق تخصص گوارش و کبد کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی وی می‌توان به ریاست بیمارستان‌های شهید بهشتی و نمازی شیراز، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشاور وزیر در امور دانشگاه‌ها و طب سنتی ایرانی اشاره کرد. 
همچنین محسن افشارچی که متولد سال ۱۳۴۹ در شهر زنجان است، دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر- سخت افزار از دانشگاه اصفهان است. ریاست دانشگاه زنجان (۱۳۹۳-۱۳۸۹) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان (۱۳۸۹-۱۳۸۶) از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی آقای افشارچی است.
تصویب آیین‌نامه اجرایی پیشگیری از خسارات ناشی از جاری‌شدن سیلاب
دولت در اجرای جزء (۳) تبصره (۱۳) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مبنی بر اختصاص اعتبار برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب و نیز ضرورت اولویت بندی استان‌های در معرض خطر سیلاب بر اساس مطالعات مرتبط، آیین نامه اجرایی حکم مندرج در قانون یادشده را به تصویب رساند.
بر اساس آیین نامه مذکور، سازمان مدیریت بحران کشور مکلف است ظرف ۱۵ روز پس از تصویب این آیین نامه فهرست استان‌های در معرض خطر سیلاب را به ترتیب اولویت در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دهد.
وزارت کشور نیز موظف است، فهرست شهرداری‌های مشمول دارای مطالعات مصوب، به همراه اعتبارات لازم را تعیین و به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام نماید و سازمان برنامه و بودجه کشور هم باید حداکثر ظرف ۱۵ روز فهرست شهرهای مذکور را بررسی و نسبت به اخذ مصوبه هیئت وزیران اقدام کند. اعتبارات مصوب در قالب مبادله موافقت‌نامه فی‌مابین وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرداری مربوط هزینه می‌شود. تأمین ۵۰ درصد سهم اعتبارات از محل منابع شهرداری‌ها در قالب موافقت‌نامه یادشده صورت می‌پذیرد.
تعیین وزرای منتخب برای عضویت در شورای حقوق و دستمزد
هیئت وزیران به موجب حکم مندرج در ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، نسبت به تعیین وزرای منتخب خود برای عضویت در شورای حقوق و دستمزد تصمیم گیری کرد.
بر این اساس، وزرای آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزیران منتخب دولت برای عضویت در شورای حقوق و دستمزد 
تعیین شدند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی