[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

بازگشت به روزهای عادی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ تأکید کرد: توجه همزمان به دو مقوله مهم واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، راهکاری مناسب در مهار ویروس کرونا و تسریع در بازگشت روزهای عادی به جامعه است.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست، با اشاره به اقدامات انجام شده برای گسترش پایگاه‌های واکسیناسیون در استان، از تمامی مردم استان دعوت کرد تا در سریع ترین زمان ممکن، نسبت به مراجعه به این پایگاه‌ها و دریافت واکسن اقدام کرده و ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند تا در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم هر چه سریع تر، به ایمنی بالای عمومی در سطح جامعه دست یابیم.
او تأکید کرد: همچنین مراجعه به موقع افرادی که دوز اول واکسن را دریافت کرده اند برای تزریق دوز دوم، از دیگر زمینه‌های افزایش ایمنی در برابر این بیماری است که ضمن حفظ سلامت شخصی افراد، گامی به سوی سلامت عمومی جامعه محسوب می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: افزایش مراجعه افراد مبتلا و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته و مثبت بودن درصد بالایی از این مراجعان، نشانگر چرخش این ویروس در بین افراد جامعه است؛ بنابراین نیاز است افراد نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری جدیت بیشتری داشته باشند. دکتر لطفی اظهار کرد: یافته‌های علمی مربوط به حدود ۱۹ ماه از این اپیدمی در سطح جامعه نشان می‌دهد که بهترین راهکار، مراقبت و پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ است تا از مواجهه با تبعات بعدی این بیماری مصون بمانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی