[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

هزینه‌های کیفیت ساخت مسکن پرداخت شود ، روزنامه شیراز نوین

پیگیری مشکلات شهرستان‌های داراب و زرین دشت توسط عسکری، نماینده مردم شریف شهرستان داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در دیدار با نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، در ادامه پیگیری‌ها، محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و نماینده مردم شریف شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، با نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار درباره بهسازی روستاها، ساخت مسکن محرومان، پروژه مسکن ملی و بازنگری طرح هادی روستاهای دو شهرستان بحث و تبادل نظر و دستورات لازم اخذ گردید. محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی در این نشست بر لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های توسعه برای محرومیت زدایی و توسعه روستایی تأکید کرد. وی با بیان اینکه داراب و زرین دشت از جمله مناطق کم برخوردار و نیازمند توسعه و محرومیت زدایی است، با بیان اینکه حمایت از کیفیت ساخت و ساز واحدهای مسکونی از طریق پرداخت بخشی از هزینه‌های کیفیت باید در اولویت باشد، افزود: به منظور برنامه‌ریزی تأمین مسکن شهری و روستایی می‌بایست متناسب با رشد جمعیت و مهاجرت، طرح جامع توسعه مسکن برای شهرها و روستاها بر اساس مقررات تدوین گردد. 
عسکری با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب ‌اسلامی می‌بایست با انجام مطالعات امکان‌سنجی و شناسایی اراضی مستعد توسعه کالبدی روستاها، نسبت به انجام طراحی و تفکیک اراضی واقع در محدوده روستاها اقدام نماید، افزود: شهرستان‌های شرق استان فارس در این زمینه استعدادهای بالقوه برای توسعه روستایی و محرومیت زدایی دارند. اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور نیز با تقدیر از نماینده مجلس اظهار کرد: بنیاد مسکن در راستای تعهد دولت مبنی بر ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال علاوه بر ساخت ۲۰۰هزار خانه در روستاها، ۲۰۰هزار مسکن نیز در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر 
احداث می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی