[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

احتکار مسکن می‌شکند ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورا در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: قانون مهم جهش تولید مسکن و مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس یازدهم مصوب شد که تولید سالانه یک‌میلیون مسکن و شکستن احتکار حدود ۳میلیون مسکن خالی در کشور، از دستاوردهای بزرگ آن خواهد بود.
عزیزی با اشاره به گوشه‌هایی از اقدامات مجلس یازدهم در ابعاد مختلف اظهار داشت: تا زمانی که تاکتیک‌های نظام سلطه را نشناسیم، نمی‌توانیم به یک برنامه ریزی همراه با آگاهی و بصیرت دست یازیم. او با اشاره به اقدامات دشمن برای پشیمان و ناامید کردن مردم از انقلاب اسلامی و آشفته نشان دادن وضعیت کشور گفت: این راهبرد نظام سلطه برای عقب نگاه داشتن کشور و سیاه نشان دادن وضعیت است که برخی بی مدیریتی‌ها نیز در داخل کشور به آن دامن می‌زند. نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی به تلاش مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: اولین موضوع مهم ترسیم یک راهبرد بود که بر مبنای آن حرکت کرد. او افزود: دو قانون مهم جهش تولید مسکن و مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس یازدهم مصوب شد که تولید سالانه یک‌میلیون مسکن و شکستن احتکار حدود ۳میلیون مسکن خالی در کشور، از دستاوردهای بزرگ آن خواهد بود. عزیزی ادامه داد: تضمین خرید محصولات کشاورزی دیگر قانون خوب مجلس بود که موجب می‌شود دسترنج کشاورزان عزیز ما در جیب دلالان کمتر رود. نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در موضوعات بین المللی قانون لغو تحریم‌ها و صیانت از دستاوردهای هسته ای بزرگ ترین اقدام مجلس بود که این مسئله نیازهای اساسی کشور در حوزه برق، آب، درمان، کشاورزی و... را برطرف خواهد کرد.
او تأکید کرد: قانون لغو تحریم‌ها دشمن را مأیوس کرد و به عقب راند و اگر آنها امروز دست خالی هستند، نتیجه همین قانون بود.
عزیزی تصریح کرد: قانون تسهیل کسب و کار دیگر قانون خوب مجلس بود که مدت گرفتن مجوز‌ها را به حداقل می‌رساند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی به اقدامات استانی نمایندگان نیز اشاره کرد و گفت: تغییر نگاه مدیران کشور به فارس و مدیران استان از یک نگاه سطحی به نگاه‌های عمقی از جمله رویکردهای ما در مجلس یازدهم بوده است.
عزیزی افزود: انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس، گرفتن مجوز ایجاد یک خط پروپیلن، فعال کردن پروژه‌های بزرگ در راه و ریل و... از دیگر اقدامات نمایندگان در این دوره بوده که موجبات توسعه استان را فراهم می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی