[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مسئله امروز اقتصاد است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به تحرکات دشمنان نظام اسلامی در کشورهای اطراف ایران و اهمیت متوجه هدف دشمنان بودن، مهم‌ترین مسئله امروز را اقتصاد و لزوم جلوگیری از تورم و حل مسائل مرتبط با معیشت مردم و راهکار رفع و حل کامل همه این مشکلات را تحقق شعار سال مد نظر و مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری دانست.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو، ایام رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد که ان‌شاءالله در این مناسبت‌های دهه آخر صفر توان همه مصروف احترام و ادب به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت باشد.
او در ادامه با نگاهی به مسائل منطقه غرب آسیا و کشورهای پیرامونی ایران، گفت: خوب است که ما بعضی مسائلمان را که برای ما نقطه قوت جریان مقاومت می‌شود، بدانیم؛ بعضی مسائلی که تهدید نسبت به جریان مقاومت است را هم بدانیم.
خطیب جمعه شیراز با اشاره به اهمیت موضوع مقاومت در جهان اسلام، این جریان را در مقابل غصب سرزمین فلسطین دانست و تأکید کرد که در حالی یک دولت جعلی و غصبی در سرزمین مقدس فلسطین ایجاد کردند که شرعاً و قانوناً مردم آن منطقه باید درمورد سرنوشت خودشان تصمیم بگیرند.
او با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب که فرمودند قصد ما کشورگشایی نیست، بر لزوم احترام به حق فلسطینیان در تعیین سرنوشت خودشان تأکید و اضافه کرد که چرا باید یک دولت غاصب را به زور در آن منطقه حاکم و کشورهای اروپایی درمورد آن سکوت و از چنین حرکتی حمایت کنند. امام جمعه شیراز با بیان اینکه ما به تحقق وعده قرآن و نابودی اسرائیل اعتقاد داریم، گفت: این‌ها می‌خواهند تحقق این وعده را به تأخیر بیندازند و الا خودشان هم می‌دانند که در شرایط نابودی هستند. او از سفر مقام‌های اسرائیل به بحرین برای افتتاح سفارتخانه، ابراز تأسف و خاطرنشان کرد که حاکمان کنونی بحرین نوکر انگلیس هستند و از نوکران انگلیس و آمریکا هم بیش از این انتظاری نیست؛ هرچند همه می‌دانیم که بحرین روزگاری گوشه‌ای از استان فارس بوده است.
وی با بیان اینکه مسیر حرکت حاکمان بحرین بر ضد تفکر عموم مردم آن کشور است، تلاش رجاله‌های زبان به مزد برای عادی سازی روابط عراق با اسرائیل و واکنش مردم عراق را یادآور شد و ضمن یادآوری اتفاقات حادث شده در مرزهای شمالی کشور طی روزهای اخیر، همکاری کشور آذربایجان با صهیونیست‌ها و جلوگیری از حمل کالاهای ایران به سمت ارمنستان، از این موضوع ابراز تأسف کرد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه مردم آذربایجان ولایتمدارند و در ایام محرم عزاداری می‌کنند، گفت: اینها نمی‌توانند بین این عاشقان امام حسین(ع) فاصله بیندازند؛ دشمن دلش می‌خواهد اما یقیناً موفق نخواهد شد. اما رؤسایی که با یک تصمیمی که از ناحیه دشمنان اسلام القا می‌شود، موضعی می‌گیرند که لطمه به امت اسلام می‌زند، باید حواسشان باشد که از جایی صدمه می‌بینند.
او با بیان اینکه مطالب طرح شده در خصوص وضعیت پیرامونی کشور، برای این است که کمی حواسمان را جمع کنیم، گفت: مؤمنان حواستان را جمع کنید دشمن در حال تلاش است تا نگذارد منافع عمومی کشور را تأمین کنیم. ما باید بیدار باشیم. همه می‌دانیم که به لحاظ قدرت نظامی دست برتر را داریم. آنچه که دشمن در آن زمینه مشکل ایجاد کرده و می‌کند، بحث اقتصاد است.
امام جمعه شیراز با اشاره به تأکیدات چندساله مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد و تکیه به توان داخل، گفت: ما همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم. متأسفانه بعضی از کسانی که در مسند قدرت بودند، اصلاً دغدغه این مسائل را نداشتند که بحث اقتصاد و معیشت و اشتغال مردم را حل کنند.
او ادامه داد: البته امروز مسلماً تغییراتی در سطح ملی در اداره کشور رخ داده و مردم دولتی انقلابی انتخاب کرده اند؛ اکنون دولت مستقر و استاندار فارس و شهردار کلان‌شهر شیراز نیز مشخص شده است؛ شورای شهر تازه نفس به میدان آمد و ۱۸ نماینده استان فارس عموم نیروهای حزب اللهی الحمدلله مشخص شده‌اند. اگر امروز من و شما می‌خواهیم کاری کنیم، بسم الله.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه شعاری که رهبر معظم انقلاب مشخص فرموده اند تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌هاست، گفت: اگر مدیری در استان فارس قصد دارد مشکل اشتغال جوان‌ها را حل و رونق تولید و مشکل نان شب مردم را رفع کند، راه حل آن تحقق همین شعار است. او رنج آورترین مشکل را تورم دانست و با تأکید بر اهمیت جلوگیری از تداوم این معضل، راه حل رفع مشکلات اقتصادی در همه ابعاد را اجرایی شدن و تحقق کامل شعار مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری دانست. آیت‌الله دژکام گفت: بنده خواهشم از مجموعه مدیران محترم سطح استان و دست اندرکاران مسائل استان این است که اولاً حاشیه‌سازی‌ها کنار گذاشته شود. هیچ کس نباید با عنوان اینکه سلیقه سیاسی من با دیگری تفاوت دارد شروع به مخالفت کرده و طوری شود که مشکلات مردم و نظام اسلامی حل نشده و بر 
زمین بماند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی