[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس: خاطرات قضات رزمنده جمع‌آوری و منتشر شود، روزنامه شیراز نوین

 رئیس کل دادگستری استان فارس پیشنهاد کرد تا معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان فارس نسبت به حفظ و جمع‌آوری خاطرات همه قضات و کارکنان ایثارگر و اسرای رزمنده مجموعه قضایی استان فارس اهتمام لازم را داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، همایش ویژه بزرگداشت یاد و خاطره ایثار و رشادت‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس در دادگستری استان فارس با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، اعضای شورای قضایی استان، سردار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان، قضات و کارکنان مجموعه قضایی استان برگزار شد. رئیس کل دادگستری استان فارس در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، شهدای قوه قضائیه و قدردانی از تلاش و مجاهدت رزمندگان، ایثارگران و جانبازان از جمله قضات و کارکنان ایثارگر مجموعه قضایی استان فارس گفت: هفته دفاع مقدس امسال مقارن با ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شده است که باید از نهضت عاشورا درس‌های فراوانی گرفت و اگر می‌خواهیم حیات مادی و معنوی چون اصحاب سیدالشهدا(ع) داشته باشیم، باید انقلابی بود و بصیرت انقلابی داشته باشیم و در ادامه مکتب سرخ شهادت تن به ذلت ندهیم. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی هدف از برگزاری همایش بزرگداشت دفاع مقدس در دادگستری فارس را بصیرت‌افزایی و آگاهی بخشی دانست و تصریح کرد: بخشی از قضات و کارکنان دادگستری استان از ایثارگران و جانبازان عزیز 8 سال جنگ تحمیلی هستند که بدون هیچ چشمداشتی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته و امروز نیز در راه احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه در مجموعه قضایی تلاش می‌کنند. وی افزود: بیش از 300 نفر از قضات و کارکنان از ایثارگران و جانبازان و اسرای عزیز و تعداد زیادی از همکاران مجموعه قضایی فارس نیز از خانواده‌های معظم شهدا هستند و دستگاه قضایی ما یک دستگاه انقلابی است؛ دستگاهی است که کارکنان و خدمت‌گذاران آن از مجموعه نیروهای ارزشی، بسیجی و از خانواده این نیروهای مخلصی است که در راه خدا قدم برداشته‌اند. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس به قضات و کارکنان ارزشی و انقلابی دادگستری استان فارس توصیه کرد تا اهداف انقلاب را پیگیری کنند و ضمن رعایت عدالت، مردمی بوده و با حسن خلق و خوش رفتاری در تکریم و احترام ارباب رجوع اهتمام لازم داشته باشند.
موسوی در این همایش با اشاره به یادداشت‌ها و تقریظات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بر کتب دفاع مقدس و نوع نگاه ویژه معظم له به اهمیت موضوع حفظ و نشر آثار هشت ساله دفاع مقدس پیشنهاد کرد تا معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان فارس نسبت به حفظ و جمع‌آوری خاطرات همه قضات و کارکنان ایثارگر و اسرای رزمنده مجموعه قضایی استان فارس اهتمام لازم را داشته باشند و کتابی در این باره تهیه و منتشر کنند.
وی به برخورد با فساد نیز اشاره کرد و گفت: در دوران تحول و تعالی دستگاه قضایی برخوردهای قانونی و بدون اغماضی با فساد صورت گرفته، بنابراین قضات دادگستری استان در راستای فرمایشات رهبری فرزانه انقلاب و ریاست قوه قضائیه در برخورد با مفسدان قاطعانه سرسوزنی اغماض و چشم‌پوشی نکنند و در چهارچوب قانون با فساد مقابله کنند. رئیس کل دادگستری استان فارس در همایش بزرگداشت یاد و خاطره ایثار و رشادت‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس در دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: اگر به دنبال خیر دنیا و آخرت هستید، باید در ادامه مسیر اهل بیت(ع) پشتیبان ولایت‌فقیه و انقلاب باشید و ضمن پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی، تسلیم‌تر از همه به رهبری معظم انقلاب بوده و هرگز در برابر مشکلات ناامید نشویم. وی از تعامل بسیار مناسب دادگستری استان فارس با سپاه فجر استان و سایر دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی استان نام برد و گفت: به لطف و یاری خداوند امروز استان فارس در امنیت مطلوبی به سر می‌برد و برای اینکه دادگستری استان فارس در اوج اقتدار و افتخار باشد، نیازمند همراهی همه همکاران و به ویژه 
بسیجیان است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی