[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: کرونا بی‌رحمانه می‌تازد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز جمعه نهم مهر ۱۴۰۰، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۳۴۹هزار و ۶۴۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۰۴هزار و ۸۱۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۸۹هزار و ۳۷۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۲هزار و ۳۵۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۴۷هزار و ۱۷۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با بستری ۲۷۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، دوهزار و ۱۲۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۶۶۷ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۳۳هزار و ۳۸۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با تأکید بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از پدر و مادرها خواست تا با توجه به سنین اعلام شده از سوی سامانه ثبت نام واکسناسیون کرونا به نشانی https://salamat.gov.ir/، برای نام نویسی واکسیناسیون فرزندان خود هرچه سریع‌تر اقدام نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی