[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

یادمان فراموش‌شده، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان فیروزآباد فارس در پی طرح برخی مطالبات مردمی در هفته دفاع مقدس گفت: با پیش بینی اعتبارات عمرانی و فرهنگی از احداث یادمان و نماد شهدای گمنام در این شهرستان استقبال می‌کنیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، مطالبات مردمی در شبکه‌های اجتماعی با این مضمون مطرح شد که شهدای گمنام مدفون در شهرستان فیروزآباد بعد از گذشت ۱۵ سال از خاک‌سپاری، هنوز گنبد و بارگاهشان آلاچیق است. حسین آرگیو فرماندار فیروزآباد افزود: هدف از دفن شهدای گمنام در دانشگاه‌ها، روستاها و پارک‌ها این است که به خودمان و به ویژه نسل جوان جامعه یادآوری کنیم عده‌ای در برهه‌ای از تاریخ این سرزمین برای عزت و شرف اسلام و انقلاب جان خود را نثار کردند. وی افزود: حرمت، جایگاه و شأن این شهیدان با ساخت المان مناسب و مرکزی فرهنگی باید در جامعه حفظ شود. فرماندار شهرستان فیروزآباد ادامه داد: بسیاری از المان‌های شهدای گمنام و مراکز فرهنگی محیطی برای زیارت مردم و مکانی برای اجرای برنامه‌های متناسب با شأن شهیدان است.
آرگیو با اشاره به مقبره شهدای گمنام شهرستان فیروزآباد اضافه کرد: این مکان با برنامه ای از پیش تعیین شده روی تپه ای به دور از شهر و منازل مسکونی طراحی شده است.
فرماندار شهرستان فیروزآباد بیان داشت: پیش از این، بلوارکشی، لبه‌گذاری و آسفالت بیش از یک کیلومتر مسیر دسترسی به این مقبره به عرض ۴۰ متر احداث شده است.
آرگیو خاطرنشان کرد: پله‌گذاری و نورپردازی این محوطه وسیع از دیگر اقدامات دستگاه‌های متولی در این مکان فرهنگی است.
وی تصریح کرد: با پیش بینی‌های اعتبار عمرانی و فرهنگی، تنها المان شهدای گمنام که به صورت موقت اجرا شده، باید تغییر یابد و با سبک معماری اسلامی ایرانی ساخته شود.
آرگیو گفت: از همکاری و پیشنهاد طراح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این زمینه استقبال خواهیم کرد.
فرماندار شهرستان فیروزآباد افزود: احداث نماد و یادمان شهدای گمنام باید در شأن و جایگاه این شهدا احداث و با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و رعایت تشریفات اداری انجام شود.
آرگیو گفت: طراحی المان‌های شهدای گمنام باید تخصصی باشد و تجربه‌ موفق شهرهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد. 
یادگار هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: مزار شهیدان زیارتگاهی برای مردم است؛ به همین دلیل باید این یادمان‌ها متناسب با شأن و جایگاه آنان احداث شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی