[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

سینوفارم برای بارداران ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه بیش از سه‌میلیون و ۴۰۰هزار دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، تازه ترین آمارهای ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام تازه ترین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، از بهبودی ۴۳۵هزار و ۷۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۶۸۶ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی با بیان اینکه ۲۶۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۹۴۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه اضافه کرد: در شبانه روز گذشته هزار و ۷۲۱ بیمار نیز به صورت سرپایی در مراکز منتخب شانزده ساعته استان تحت درمان قرار گرفته اند. معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این مطلب که در حال حاضر گروه‌های سنی بالای دوازده سال بر علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند، گفت: در روز شنبه مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۵۱هزار و ۹۷۹ دوز واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان‌ها، به مردم استان تزریق کرده اند و تاکنون دومیلیون و ۴۵۳هزار و ۴۸۵ دوز اول واکسن کرونا و ۹۶۱هزار و ۱۶۱ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به سه‌میلیون و ۴۱۴هزار و ۶۴۶ دوز رسیده است.
دکتر همتی با اشاره به اینکه واکسن کرونا به اندازه کافی در استان وجود دارد، از مردم خواست هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون تعیین شده مراجعه کنند تا بتوانیم به هدف ایمنی جمعی در استان برسیم.
او در زمینه واکسیناسیون مادران باردار گفت: با توجه به مطرح شدن این موضوع در کمیته علمی ستاد کشوری مدیریت کرونا، در دسترس ترین و معتبرترین واکسن موجود برای خانم‌های باردار، واکسن سینوفارم است و در حال حاضر قرار نیست واکسن دیگری جایگزین یا در کنار این واکسن برای مادران باردار در نظر گرفته شود. بنابراین با توجه به اینکه اگر مادران باردار برای تزریق واکسن کرونا اقدام نکنند و مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شوند، ممکن است با عواقب جبران ناپذیری مواجه شوند، هرچه زودتر برای دریافت واکسن به پایگاه‌های واکسیناسیون تعیین شده مراجعه کنند تا مشکلی برای مادران باردار و جنین آنها ایجاد نشود. معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: با وجود اینکه در حال گذر از موج پنجم بیماری کووید ۱۹ هستیم، اما کماکان باید به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پایبند باشیم؛ اگر ماسک‌ها برداشته شود و حساسیت‌ها کم شود، ممکن است با موج جدیدی از بیماری روبه‌رو شویم. امیدواریم با همکاری همگانی بتوانیم شاهد وضعیت بهتری در استان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی