[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

امنیت زیرساخت سرمایه‌گذاری است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب ارسنجان با اشاره به امنیت شهرستان ارسنجان، ظرفیت‌های این حوزه قضایی در امر سرمایه‌گذاری را مناسب ارزیابی کرد و بر تمرکز مسئولان شهرستان و حمایت قضایی از سرمایه گذاری تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در جمع مردم و مسئولان قضایی و اجرایی شهرستان ارسنجان با بیان اینکه همه حوزه‌های قضایی تلاش ویژه ای در راستای دستیابی به اهداف و سیاست‌های قوه قضائیه در دوران تحول و تعالی دستگاه قضایی داشته اند، گفت: همه حوزه‌های قضایی از جمله دادگستری شهرستان ارسنجان این اهداف را با جدیت دنبال کرده اند که نتیجه آن جایگاه رفیع مجموعه قضایی فارس در میان استان‌های کشور است.
نمانیده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه ضمن اشاره به رویکرد جوان‌گرایی در مجموعه قضایی استان بیان داشت: تغییرات معمول مدیریتی در حوزه‌های قضایی فارس در دو سال اخیر با هدف جوان‌گرایی و میدان دادن به مدیران جوان صورت گرفته است و شاهد شکل گیری کادر مدیریت قضایی جوان در استان فارس طی سال‌های اخیر بوده ایم. حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه بر اهمیت تکریم واقعی مردم و مراجعان به دستگاه قضایی تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: این موضوع از آغاز دوران تحول در دستگاه قضایی به عنوان یکی از موضوعات محوری در سطح کلان دستگاه قضایی مدنظر قرار گرفت و هم اکنون نیز در دوران جدید از جمله تأکیدات ریاست جدید قوه قضائیه می‌باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مردم و مسئولان شهرستان ارسنجان یکی از مصادیق تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی را توسعه خدمت رسانی‌های الکترونیکی و دادرسی‌های آنلاین دانست و بیان داشت: دادگستری استان فارس در دادرسی‌های آنلاین با زندان‌ها یکی از استان‌های پیشتاز در کشور است و این توقع وجود دارد که دادگستری ارسنجان نیز به توسعه دادرسی‌های آنلاین به خصوص در برقراری ارتباط آنلاین با مردم و استفاده مناسب از زیرساخت‌های ایجاد شده بیش از گذشته توجه نمایند.
وی همچنین بر تلاش مضاعف کادر قضایی و اداری این شهرستان در راستای کاهش هرچه بیشتر فرایند زمانی رسیدگی‌ها تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: وضعیت برخی حوزه‌های قضایی استان به نحوی است که می‌تواند بسیاری از اوقات رسیدگی در پرونده‌ها به روز باشد و فرایند دادرسی مطابق با قانون در کمترین زمان ممکن انجام شود که یکی از حوزه‌های قضایی دارای این ظرفیت شهرستان ارسنجان است.
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین موضوع حفظ حقوق بیت المال و پیشگیری از تخریب، تصرف و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی را از موضوعات مهم و دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: موضوع تعیین تکلیف باغ شهرهای استان چه در شیراز و چه در شهرستان با همکاری‌های بین مدیران ارشد و متولیان امر باید به سرانجام برسد.
وی در پایان به رئیس و دادستان جدید این حوزه قضایی تأکید کرد توجه به زندانیان را به صورت ویژه در دستور کار روزانه خود قرار دهد و ضمن سرکشی مستمر از زندان، زمینه آزادی زندانیان جرائم مالی و غیرعمد را فراهم نماید. رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: زندان تنها جای مجرمان خشن و جرائم مهم است و باید زمینه آزادی سایر محکومان مالی و جرائم غیرعمد از زندان با به‌کارگیری ظرفیت‌های قضایی فراهم شود. در انتهای این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از تلاش‌های قاضی کامران زارع در دوران تصدی مدیریت قضایی شهرستان ارسنجان، با حکم ریاست قوه قضائیه قاضی محمد یوسفی را به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان و قاضی علی اصغر علیزاده نیز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب ارسنجان منصوب شدند.
گفتنی است قاضی کامران زارع نیز با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان و طی حکم جداگانه ای از سوی ریاست قوه قضائیه به عنوان معاون قضایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز منصوب شد. در این مراسم پیش از رئیس کل دادگستری فارس قاضی کامران زارع به بیان عملکرد دوران خدمت خود در ارسنجان پرداخت و حجت الاسلام و المسلمین بهرامی امام جمعه و عزیزی فرماندار این شهرستان نیز به ترتیب به برشمردن اهمیت امر قضاوت در اسلام و همچنین تعامل مجموعه قضایی و اجرایی پرداختند.
در انتهای این مراسم نیز رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان ارسنجان طی سخنانی برنامه‌های آتی خود در راستای اجرای سیاست‌ها و اهداف کلان قوه قضائیه و تأکیدات رئیس کل دادگستری استان را ارائه و تشریح کردند.
پس از برگزاری مراسم تکریم و معارفه هیئت عالی قضایی استان متشکل از رئیس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رئیس حفاظت و اطلاعات و معاونان قضایی و مالی عمرانی و رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز از دادگستری شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگارد بازدید کرده و ضمن دیدار چهره به چهره با قضات و کارکنان و برخی از مراجعان روند ارائه خدمات قضایی در این دو حوزه قضایی را مورد بررسی قرار دادند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی