[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

آینده در گرو تربیت کودکی است ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل کانون پرورش کودکان و نوجوانان فارس گفت: مرکز شماره یک کانون شیراز در مجاورت آرامگاه حافظ و در بهترین نقطه کلان‌شهر شیراز واقع شده و اجازه تخریب آن را نمی‌دهیم.سعیدرضا کامرانی ظهر دیروز یکشنبه ۱۱ مهرماه در نشستی که به تشریح برنامه‌‌های هفته ملی کودک اختصاص داشت، افزود: شهرداری شیراز همکاری و تعامل مطلوبی با کانون پرورش فکری فارس دارد و در تلاش هستیم نمای مرکز شماره یک متناسب با معماری ایرانی اسلامی بازسازی شود. وی با بیان اینکه زمین جایگزین مرکز شماره 2 هنوز به کانون فارس تحویل نشده، اظهار داشت: مرکز شماره یک در مرغوب‌ ترین مکان از لحاظ جغرافیایی و جذب مخاطب واقع شده است. البته به‌ جای ساختمان مرکز شماره ۲ هم شهرداری شیراز یکی از فرهنگ‌سراهای خود را در بلوار ارتش جایگزین کرده که به مرغوبیت مکان پیشین در جوار پارک ولیعصر نیست.
این مدیر حوزه فرهنگ در ادامه با تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک که از 16 تا 22 مهرماه به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: آغاز هفته ملی کودک در مراکز فرهنگی و هنری شکل می‌گیرد و عضویت رایگان در مراکز فرهنگی هنری فارس را در این ایام شاهد خواهیم بود. همچنین رونمایی از ۲ جلد کتاب به نام‌های «بستنی» و «تیروز» شامل خاطرات شهیدان توفیقی و علی شاهی در دستور کار است. وی با اشاره به دیگر فعالیت‌هایی که در حوزه‌های ارزشی صورت می‌گیرد، افزود: در این هفته فراخوان «مهربانی را اگر قسمت کنیم» ارسال کلیپ یک دقیقه ای پیرامون مهربانی با دیگران، خاطره گویی و قصه گویی 90 ثانیه ای «خاطرات با مزه من و ماسکم»، برنامه «من و دنیای مجازی»، برنامه «من شعر می‌خوانم با شاپرک گاهی» و برگزاری جشنواره ساخت عروسک‌های بومی و محلی و نمایشی از دیگر برنامه‌های هفته کودک است و تاکنون بیش از 500 عروسک به دبیرخانه رسیده و به زودی افتتاح خانه عروسک‌های بومی و محلی را خواهیم داشت.
مدیرکل کانون پرورش کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه روزگار کودکی یکی از مهم‌ترین و طلایی ترین دوره‌های عمر هر فرد را رقم می‌زند و چهارچوب شخصیت هر فرد در این دوران تعیین می‌شود، گفت: آینده هر فردی بستگی به تربیت و تعلیم در دوران کودکی دارد. زندگی آپارتمان نشینی و فضای محدود و کوچک محدودیت‌هایی برای کودکان به وجود آورده و کودکان در اسارت این دیوارها قرار گرفته اند. به همین دلیل عدم توزیع امکانات عادلانه کودکان در دچار مشکل کرده است.
کامرانی با تقدیر از تلاش‌های شهرداری شیراز برای جبران قسمتی از این کاستی‌ها گفت: کانون پرورش فکری فارس همکاری مدونی با معاونت فرهنگی شهرداری شیراز در بسیاری از حوزه‌ها دارد.وی با اشاره به اینکه کودکان سرمایه‌های بی بدیل زندگی هستند، اظهار کرد: برای فتح قله‌های محبت کودکان کافی است که مقابل قلب‌های بی ریای کودکان بایستیم و به آنان اندک محبتی کنیم و تمام زندگی آنان در بازی‌های ساده خلاصه می‌شود. کامرانی با یادآوری این مطلب که شهر و محیط زیست را باید برای کودکان و نوجوانان آماده کنیم، اضافه کرد: صندلی‌ها و اسباب بازی‌ها در بوستان‌ها به اندازه کودکان نیست و خودشان نمی‌توانند به تنهایی از آن استفاده کنند. این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی برنامه‌ها به اجرا می‌رسد، گفت: در هفته کودک ارتباط بین حافظیه و قونیه خواهیم داشت و شاهد رونمایی از سی دی قصه‌های صوتی به همت کانون فارس خواهیم بود. کامرانی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار اعضای کانون پرورش استان فارس که در مسابقات بین المللی رتبه کسب کرده‌اند، افزود: بیش از 80 نقاشی در مسابقات مختلف حضور داشته اند و تمام این آثار به شکل تمبر درمی‌آیند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی