[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تحریم تهیه سمعک را دشوار کرد، روزنامه شیراز نوین

کارشناس مسئول امور توان پزشکی بهزیستی فارس گفت:خدمات تخصصی کاشت حلزون برای ناشنوایان انجام می‌شود و یکی از راه حل‌های بهتر شدن ناشنوایان بوده و استان فارس در این راه یکی از استان‌های پیش قدم بوده که در مرکز بیشترین کاشت انجام شده و پشت نوبت نداریم. کریم ولی کارشناس مسئول امور توان پزشکی بهزیستی فارس در نشست مجازی با خبرنگاران اظهار کرد: واحد توان پزشکی سازمان بهزیستی به دو بخش عمده تقسیم می‌شود که یک بخش به حالت تخصصی و بخش دیگر در خصوص تأمین تجهیزات گروه هدف است.
او با بیان اینکه اکثر معلولان و سالمندانی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند معلول جسمی و حرکتی اند، افزود: با توجه به معلولیت یکی از خدمات مهم برای این افراد تأمین وسایل توان‌بخشی است. ولی ضمن اینکه معلولان جسمی و حرکتی بسیار نیاز حیاتی به این وسایل دارند، بیان کرد: بهزیستی تمام تلاش خود را برای تأمین وسایل انجام می‌دهد و تاکنون توانسته نیاز بسیاری از این افراد را تأمین کند. او همچنین گفت: با توجه به تحریم‌ها بعضی از تجهیزات مانند سمعک که وارداتی است به سختی تهیه می‌شود و امیدواریم با کمک مسئولان بتوان در آینده با اعتبارات و رفع تحریم‌ها به راحتی تأمین کرد.
او عنوان کرد: هزینه این تجهیزات بسیار زیاد است و بهزیستی برای کاهش این هزینه‌ها و رایگان شدن تجهیزات مراکز دولتی را در بعضی شهرستان‌ها احداث کرده است و شهرستان‌هایی که بخش دولتی ندارند به صورت دیگر از ارائه خدمات و گرفتن تجهیزات بهره مند خواهند شد. ولی افزود: در سال گذشته ۱۵هزار نفر تجهیزات مورد نیاز را دریافت کردند. او اضافه کرد: با توجه به کمبود اعتبارات و خرید وسایل محدودیت‌های بود ولی در یکی دو سال اخیر با توجه به پیگیری‌ها رشد اعتباری داشتیم و در سال 99، افزایش 50درصدی اعتبار را داشتیم که امیدواریم این روند افزایش ادامه داشته باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی