[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

مهران حاتمی: منتظر بازگشت تماشاگران به لیگ بسکتبال هستم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی شیرازی تیم بسکتبال شهرداری گرگان ضمن استقبال از برگزاری رقابت‌های باشگاهی با حضور ۱۶ تیم گفت: حضور‌این تعداد تیم و بازیکنانی که در اختیار دارند به رونق بسکتبال کمک می‌کند.
مهران حاتمی ‌با اشاره به نهایی شدن حضور ۱۶ تیم در رقابت‌های پیش روی لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور گفت: همیشه و در هر شرایطی مسابقات باشگاهی سختی‌های خود را دارد و قاعدتاً امسال هم مستثنی نیست؛ به‌خصوص که با حضور‌این تعداد تیم دیدارهای زیادی برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد:‌اینکه لیگ امسال هم با تعداد تیم‌های زیاد برگزار می‌شود یک امتیاز به حساب می‌آید. فقط امیدوارم کرونا باعث نشود‌این امتیاز و مزیت‌هایش خیلی به سود بسکتبال نشود. به هر حال یکی از ارکان برگزاری مسابقات باشگاهی تماشاگران هستند که سال گذشته آن‌ها را در اختیار نداشتیم؛ در حالی که حضورشان در کنار‌این تعداد تیم و دیدارهایی که خواهند داشت به رونق بسکتبال کمک می‌کند.
ستاره سابق بسکتبال شیراز و تیم ملی ادامه داد: امیدوارم شرایط به گونه‌ای مهیا شود که بتوانیم در سه ماه پایانی سال و برای مرحله برگشت رقابت‌های لیگ برتر شاهد بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها باشیم. در‌این صورت لیگ امسال خیلی بهتر و با کیفیت‌تر از سال گذشته پیگیری خواهد شد.
حاتمی‌ در واکنش به ‌اینکه «بعضی مخالف برگزاری لیگ برتر بسکتبال با ۱۶ تیم هستند و آن را خارج از ظرفیت بسکتبال ‌ایران می‌دانند»، گفت: تصور من ‌این نیست. بسکتبال‌ایران بازیکنان جوان خوبی دارد که جذب تیم‌های مختلف شده‌اند و در ترکیب آن‌ها می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. شاید در آغاز فصل، خیلی از تیم‌ها در حد لیگ نباشند و نتوانند خودی نشان دهند اما قطعاً با پیگیری دیدارها وضعیت آن‌ها هم دستخوش تغییرات مثبتی می‌شود و می‌توان رشد و ترقی را در آن‌ها دید. همین که حضور ‌این تعداد تیم باعث درگیر شدن تعداد بیشتری بازیکن و مربی در مسابقات می‌شود، خوب است.
وی در مورد برنامه‌های تیم ملی بسکتبال و ‌اینکه به خاطر آن مسابقات لیگ با وقفه مواجه خواهد شد، تصریح کرد: مشکلات تیم ملی و باشگاه‌ها و همزمانی عملکرد آن‌ها همیشه وجود داشته است.با‌ این شرایط راهکاری بهتر از آنچه قرار است امسال هم طی شود، وجود ندارد. ‌اینکه مسابقات باشگاهی آغاز و در موقع نیاز به خاطر تیم ملی تعطیل شود.
مربی تیم ملی بسکتبال تأکید کرد: با ‌این شرایط هم حضور حداکثری تیم‌ها در لیگ و درگیری بیشتر بازیکنان خوب است. اگر از همه بازیکنان بپرسید آن‌ها خواهند گفت که انجام بازی را به تمرین ترجیح می‌دهند. واقعیت هم ‌این است که انجام 10 مسابقه از هزار جلسه تمرینی بهتر است چون با تمرین، اصلاً بازیکنان در شرایط مسابقه قرار نمی‌گیرند.‌ این مسابقه است که آن‌ها را با تجربه کرده و آماده نگه می‌دارد.
حاتمی‌که امسال با هدایت شهرداری گرگان در رقابت‌های لیگ برتر شرکت می‌کند، در مورد اوضاع ‌این تیم و شرایطش برای دفاع از عنوان قهرمانی گفت: البته شاکله شهرداری گرگان نسبت به سال گذشته به طور کامل تغییر کرده است. چهار نفر از بازیکنان سال گذشته را نداریم، به جای آن‌ها نفراتی مانند میرزایی و پذیرفته را جذب کرده‌ایم و البته بازیکنان جوان و مستعدی از گرگان.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در پاسخ به ‌این سؤال که «آیا شهرداری گرگان از عنوان قهرمانی‌اش دفاع می‌کند؟» گفت: همیشه در هر شرایطی تیمم را برای بهترین نتیجه که قهرمانی در رأس آن است، آماده کرده‌ام. امسال هم با همین هدف وارد مسابقات می‌شویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی