[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

اشتغال زندانیان گره‌گشای دوران آزادی است ، روزنامه شیراز نوین

نشست شورای اداری و برنامه ریزی و اشتغال زندان‌های فارس با حضور مدیرکل زندان‌ها، معاونان، مسئولان ستادی، رؤسای زندان‌های استان، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان فارس و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز در سالن اجتماعات اداره کل زندان‌ها برگزار و اولویت‌های 12گانه سازمان در نیمه دوم سال 1400 و نکات موردتأکید رئیس سازمان زندان‌ها در جلسه ویدئوکنفرانس مدیران کل تشریح شد.
اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس در نشست شورای اداری زندان‌های فارس بر تحقق اولویت‌های دوازده گانه سازمانی با استفاده از بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود، اولویت‌های مورد توجه مدیریت سازمان با توجه به سند تحول قضایی تأکید کرد.
مدیرکل زندان‌های فارس همچنین نکات مورد تأکید رئیس سازمان زندان‌ها در جلسه ویدئوکنفرانس مدیران کل استان‌ها را مطرح و تأکید کرد همه نکات کاربردی، مورد توجه رؤسای زندان‌ها و نصب العین قرار گرفته و عملیاتی شوند. 
وی همچنین رعایت حقوق شهروندی زندانیان، حمایت مادی و معنوی از خانواده‌های بی بضاعت زندانیان، مطالعه و اجرای مفاد آیین نامه جدید سازمان، مستندسازی اقدامات و فعالیت‌های زندان‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها را مورد توجه قرار داد.
ابراهیمی اظهار داشت: از بخشی نگری در اجرای فرایندها و اولویت‌ها پرهیز شود و رؤسای زندان‌ها ملزم به اجرای تمامی سیاست‌های سازمانی و اعمال خلاقیت در نحوه اجرا تا تحقق اهداف سازمانی هستند.
مدیرکل زندان‌های فارس ضمن تشریح سیاست اشتغال80درصدی و حرفه آموزی 60درصدی و اثرات ثمربخش این موضوع در توانمندسازی زندانیان و درآمدزایی برای آنها نقاط ضعف و موانع پیش روی برخی زندان‌ها را بررسی و راهکارهای حصول به این سیاست را تبیین کرد.
وی یادآور شد: تحقق اشتغال 80درصدی با استفاده از ظرفیت بنیاد تعاون، انجمن حمایت و زندان‌ها با توجه به برش تعیین شده توسط سازمان از دیگر موضوعات مورد تأکید است و هیچ کدام از اولویت‌های سازمانی نمی‌بایست مغفول مانده و همه ابعاد اولویت‌های سازمانی می‌بایست مورد توجه و پیگیری ویژه قرار گیرد.
ابراهیمی در ادامه توجه به بهداشت محیط، سلامت پرسنل و زندانیان در شرایط کنونی شیوع کرونا، متادون‌درمانی، تفکیک و طبقه بندی زندانیان و امنیت زندان‌ها و استفاده از ظرفیت کمیسیون عفو استان و دیگر نهادهای حقوقی و ارفاقات قانونی جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و جلوگیری از اسراف و تبذیر در طبخ و توزیع غذا و توجه خاص به پرسنل اعم از تشویق پرسنل ساعی و برخورد با متخلفان را مورد توجه و تأکید قرار داد.
وی اظهار داشت: دستیابی به اهداف سازمانی با کمک گروه‌های جهادی و مردمی می‌تواند تسریع گردد و از ظرفیت این گروه‌ها می‌بایست در تمامی حوزه‌ها اعم از اشتغال، درمان، فرهنگی، تهیه بسته‌های معیشتی و آزادی زندانیان استفاده کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی