[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

شهردار شیراز: حضور پررنگ مردم تعیین‌كننده است، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با بیان اینکه شهر شیراز نیازمند خدمات شبانه روزی شهرداری است، گفت: هر روز چندین نفر متولد و چندین خانواده به شیراز مهاجرت می‌کنند و نیازمند خدمات هستند.
مهندس علیرضا پاک فطرت درباره انتخاب پنجم برای شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: شوراها در شیراز هر دوره نسبت به دوره ی قبل تکامل یافته‌تر و پخته‌تر عمل کردند و پیشرفت‌های شهر در کنار تلاش‌های شهرداری، مدیون شوراهاست. وی افزود: از مردم نیز درخواست می‌شود در انتخاب کاندیداهای شورای شهر دقت لازم را داشته باشند؛ زیرا شورای شهر متعلق به تمام شهر است.
شهردار شیراز با تأکید بر اینکه اگر مدیریت واحد شهری تشکیل شود بسیاری از مشکلات شهری به‌راحتی حل خواهد شد، اظهار داشت: مجلس و دولت باید درخصوص تشکیل مدیریت واحد شهری به نتیجه برسند. وی همچنین درباره اشتغال در چارچوب اختیارات شهرداری گفت: 50 هزار شغل برای جوانان تلاشگر نه آنانی که پشت میزنشینی را ترجیح می‌دهند در پروژه‌های مرتبط با شهرداری ایجاد شده که این افراد نان آور خانواده هایشان هستند. شهردار شیراز خاطرنشان كرد: آنان که برای شورای شهر تلاش می‌کنند بدانند كه بعد از ورود به شورا باید تلاش كرده و حق مردم را از دستگاه‌های خدمت‌رسان و مرکز کشور بگیرند؛ به واقع عضوی از پارلمان شهر باشند زیرا ایجاد هماهنگی و تلاش برای استقرار مدیریت هماهنگ شهری، كاهش هزینه‌ها را به دنبال دارد. علیرضا پاک فطرت وحدت رویه میان شهرداری و شورای اسلامی شهر را موضوعی کلیدی توصیف و خاطرنشان کرد: اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در چارچوب وظایف قانونی شهرداری اولویت شهرداری شیراز بوده است. او معتقد است كه طی سال‌های اخیر در شیراز كار و تلاش سرلوحه فعالیت در شورای شهر و شهرداری شیراز قرار داشته و همین امر تحول را بسترسازی كرده است به طوری‌كه امروز شیراز در اقدامات عمرانی و میزان اعتبارات هزینه شده در زمینه عمران شهری، اصفهان را پشت سرگذاشته و بعد از تهران دومین كلان‌شهر به لحاظ اعتبارات و پروژه‌های عمرانی است. شهردار شیراز با تصریح اینكه هیچ یك از اعضای شورای چهارم و مدیران شهرداری مدعی نیستند كه تمام مشكلات شهر مرتفع شده و همه اقدامات انجام شده است، گفت: هنوز فضا برای كار بسیار زیاد است، اولویت باید كار و تلاش مضاعف باشد تا كاستی‌ها به تدریج كم شده و شیراز به جایگاه اصلی خود برسد. علیرضا پاك‌فطرت گفت: همانطور که در ابتدای سال اعلام کردیم، سال 96 سال افتتاح پروژه‌های بزرگ است. امسال با افتتاح کامل خط یک مترو و ورود تعداد زیادی اتوبوس جدید به ناوگان، حمل و نقل عمومی شیراز متحول می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی