[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

جولان کرونا در بیمارستان‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از وخیم بودن وضعیت ۱۸۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دوهزار و ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۳۶۰هزار و ۲۶۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۰۷هزار و ۷۰۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۲هزار و ۵۳۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۳هزار و ۲۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۰هزار و ۹۹۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۳۷هزار و ۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. دکتر حسینی با ابراز تأسف از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز دوشنبه و دیروز سه شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۷۱۵ نفر اعلام کرد. او همچنین در ادامه با اعلام اینکه تاکنون، دومیلیون و ۴۸۸هزار و ۲۲۹ دوز نوبت اول و ۹۸۳هزار و ۵۱۹ دوز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۵۷هزار و ۱۰۲ دوز تزریق شده طی روز دوشنبه، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به سهإ‌میلیون و ۴۷۱هزار و ۷۴۸ دوز رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش مراجعه به مراکز ۱۶ساعته تأکید کرد: ضرورت دارد شهروندان استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا جدی بگیرند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی