[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

به ۴ دلیل، هرگز با کفش وارد خانه نشوید، روزنامه شیراز نوین

وارد شدن با کفش به خانه خطراتی را برای شما به همراه خواهد داشت، همچنین چندین دلیل مهم و حائز اهمیت برای درآوردن کفش قبل از ورود به خانه وجود دارد.
به گزارش نمناک، در بسیاری از کشور‌های آسیایی رسم است که افراد قبل از وارد شدن به خانه کفش‌های خود را در می‌آورند، زیرا کفش‌ها مواد آلوده کننده، غبار و باکتری زیادی دارند و نباید آن‌ها را وارد خانه کرد اما این مسئله برای بسیاری از مردم دنیا عجیب و غریب محسوب می‌شود. در این قسمت از نمناک قصد داریم علت‌های درآوردن کفش قبل از ورود به خانه را با شما بررسی و اهمیت آن را دوباره خاطرنشان کنیم.
با کفش باکتری‌های زیادی وارد خانه می‌شود
حتی اگر کفش شما یک برند جدید، نو و تمیز باشد، باز هم جرم‌های آلوده و مضری به آن جذب شده است و هنگامی‌که داخل خانه می‌شوید، روی سطوح خانه تجمع پیدا می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که تقریباً 40 درصد کفش‌ها باکتری زیادی را همراه خود وارد خانه می‌کنند. این باکتری باعث تحریک عفونت مقاوم در برابر اکثر دارو ها است و باعث ایجاد اسهال و التهاب در شکم می‌شود. همچنین ممکن است در اطراف خانه و روی سطوح خشک در مدت زمان طولانی بماند که پاک کردن آن بسیار سخت خواهد بود.
جرم روی کفش‌ها باعث حساسیت پوستی می‌شود
تصور کنید که شما داخل پارک قدم زده‌اید و بسیاری از مواد آلوده را به خود جذب کرده‌اید اما با همان کفش روی فرش‌های خانه می‌آیید. پس جرم‌ها و آلودگی‌های مضر و مواد شیمیایی لابه‌لای چمن‌ها با کفش‌های شما وارد خانه می‌شوند و باعث حساسیت چشم و پوست می‌شوند؛ مخصوصاً اگر بچه کوچک هم داشته باشید که چهار دست و پا روی زمین راه می‌رود و همه این موارد به پوستش آسیب وارد می‌کند. حتی ممکن است بعضی از این کثیفی‌ها را داخل دهانش نیز بگذارد.
کفش‌ها به پا صدمه می‌زند
فقط 28 الی 37 درصد مردم کل جهان می‌توانند کفش‌هایی پیدا کنند که دقیقاً اندازه پایشان باشد و در نتیجه اگر مدام کفش‌هایتان پایتان باشد، احساس ورم و درد به شما غلبه می‌کند، زیرا اکثر کفش‌ها سایز مناسبی ندارند و همین باعث می‌شود که انگشتان پا و پوست پا دچار مشکل شود و با کبودی و فشار به ناخن‌ها مواجه باشیم.
با در آوردن کفش کمتر باید تمیز کاری کنید
پوشیدن کفش در منزل قطعاً باعث ایجاد آلودگی‌های بیشتر می‌شود اما اگر کفش‌های خود را در بیاورید، در نتیجه آلودگی کم‌تری وارد خانه می‌شود و دیگر مجبور نیستید که مدام طی بکشید یا خانه را جارو کنید، زیرا قاعدتاً خانه کمتر کثیف می‌شود.
چگونه خودمان را عادت دهیم که کفش‌ها را داخل منزل در بیاوریم؟
اول از همه باید فواید درآوردن کفش داخل منزل را بررسی کنید تا خودتان را کم کم عادت دهید. همچنین می‌توانید کار‌های زیر را در پیش بگیرید:
*مکانی جداگانه برای کفش در نظر بگیرید.
*حتما یک سبد در قسمت ورودی بگذارید تا یادتان نرود که باید کفش را داخل آن گذاشته و به منزل نبرید.
*می‌توانید از یک یادآور برای خودتان استفاده کنید. به عنوان مثال روی درب ورودی بنویسید که لطفاً کفش را در بیاورید. انجام این کار باعث می‌شود که مهمان‌ها هم بفهمند باید کفش‌ها را در بیاورند و بعد وارد منزل شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی