[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

امام‌جمعه مرودشت: جهاد خودکفایی نیاز ضروری کشور است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه مرودشت گفت: سفر ریاست جمهوری به استان فارس، فر‌صت مناسبی برای جذب اعتبارات مورد نیاز منطقه می‌باشد. به گزارش شیرازنوین، حجت الاسلام مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه‌های این هفته خود، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول، بعد از انجام واجبات الهی، خدمت به مردم را بالاترین نوع عبادات دانست.
آقائی در ادامه به موضوع ممنوعیت واردات لوازم خانگی از کشور کره جنوبی اشاره نمود و افزود: کشور کره جنوبی در جهت رضایت آمریکا در دو سال گذشته بدون هیچ گونه هماهنگی از ارسال قطعات لوازم خانگی با برند ال جی و سامسونگ به ایران خودداری نمود و از طرف دیگر منابع مالی ایران را که ناشی از فروش نفت بود، بلوکه کرد.
وی تصریح کرد: دولت در پاسخ به این اقدام در دو سال گذشته مصوب نمود که کلیه واردات لوازم خانگی از کشور کره جنوبی تا سال 1400 ممنوع می‌باشد و در این زمینه اکنون زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که این ممنوعیت برداشته شود که مقام معظم رهبری اجازه برداشته شدن این ممنوعیت را ندادند.
آقائی با بیان اینکه جهاد خودکفایی و تقویت و حمایت از تولید ملی نیاز ضروری کشور می‌باشد تا تحریم‌ها بر معیشت مردم تأثیری نداشته باشد، خاطرنشان ساخت: دستور ادامه روند ممنوعیت از سوی مقام معظم رهبری فرصتی است که در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار گرفته تا نهایت استفاده را با هدف جلب رضایتمندی مشتری و افزایش کمی و کیفی محصولات خود به کار گیرند. امام جمعه مرودشت در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود گردشگری (از جمله تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و...) در سطح شهرستان مرودشت که این شهرستان را در سطح کشور منحصر به فرد نموده است، بیان کرد: متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب (در زمینه اقامتی و جذب توریست) برای بهره مندی از فرصت‌های گردشگری در سطح شهرستان، تنها منفعت این شهرستان از ظرفیت‌های موجود، وجود حریم‌های درجه یک، دو و سه و محدودیت‌های ساخت و ساز در مجاور این آثار باستانی می‌باشد.
وی تصریح کرد: بخشی از این موضوع به کم کاری مسئولان برمی‌گردد که در ترسیم نقشه چشم انداز آینده شهر کوتاهی نموده و زیرساخت‌های لازم را فراهم نکرده و از سوی دیگر بخشی نیز به مردم بازمی‌گردد که با نگاه خود محدودیت‌ها را با فرهنگ‌سازی متناسب به فرصت‌های بهینه تبدیل نکرده اند.
آقائی در ادامه به مشکل کم آبی در روستاهای شرق مرودشت اشاره نمود و افزود: طرح انتقال آب از سد به شهر مرودشت صورت گرفت که منجر به برطرف شدن بخشی از معضل کم آبی مردم در شهر گردید ولی متأسفانه هنوز معضل کم آبی در روستاهای شرق مرودشت از جمله کناره، کوشک، شهرک زراعی و... وجود داردکه امیدواریم با همت متولیان امر و جذب اعتبارات لازم در اسرع وقت این مشکل برطرف گردد.
وی در ادامه به مسئله خشک‌سالی در چند سال اخیر اشاره نمود و افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی، کشاورزان باید الگوی کشت خود را متناسب با شرایط اقلیمی موجود پیش ببرند تا خدای نکرده سفره‌های زیرزمینی آب خالی تر نشود.
امام جمعه مرودشت همچنین در ادامه با اشاره ای به سخنان اخیر مقام معظم رهبری که بیان داشتند یکی از مهم‌ترین میدان‌ها و ابزارهای جهاد تبیین، فضای مجازیست، گفت: آن چیزی که رهبر انقلاب به عنوان رسالت خواص مطرح فرمودند، استفاده از همه ظرفیت‌ها به خصوص فضای مجازی برای تبیین حقایق انقلاب می‌باشد. خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه‌های خود اشاره ای به سفر رئیس جمهور در آینده نزدیک به استان فارس داشت و افزود: این سفر فرصتی است تا مسئولان نیاز‌ها و مشکلات استان را در جهت جذب اعتبار مطرح نمایند و از فرصت پیش رو نهایت استفاده صورت گیرد. آقائی در ادامه هفته بزرگداشت وقف را تبریک گفت و عرضه داشت: یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های نظام اسلامی و حاکمیت دینی برای تأمین منابع مهم در کشور، موضوع وقف می‌باشد که با توجه به نقش تأثیرگذار موقوفات در تعالی اسلامی باید به آن توجه اساسی شود. آقائی فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و افزود: بخش عمده ای از آسایش و امنیت جامعه مرهون تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی در سطح جامعه می‌باشد و این تلاش‌های ارزشمند پرسنل خدوم ناجا بر کسی پوشیده نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی