[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

ارتقای امنیت با همکاری مردم ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
فرمانده انتظامی فارس راهکار ارتقای امنیت جامعه را همکاری مردم با پلیس دانست. سردار رهام‌ بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت فرا رسیدن هفته ناجا برگزار شد، اظهار داشت: در اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌‌ها، یکی از مواردی که به صورت ویژه در دستور کار پلیس فارس قرار گرفت، برخورد با قاچاق کالا و ارز بود. وی خبر از افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق داد و گفت: طی شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد میزان کشفیات افزایش یافته و بالغ بر ۳۲۴میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است.
 رشد چشمگیر عملکرد پلیس فارس
این مقام ارشد انتظامی استان در ادامه خبر از تشکیل 586 فقره پرونده قضایی طی شش ماه اول سال جاری داد و افزود: در کنار رشد کشفیات کالاهای قاچاق، عملکرد پلیس فارس در دیگر زمینه‌ها نیز با رشد قابل ملاحظه ای روبه‌رو بوده است که می‌توان از جمله اقدامات انجام شده به کشفیات ۳۶ تن مواد مخدر با ۲۱ درصد افزایش، افزایش ۲۳ درصدی کشفیات سرقت، دستگیری ۱۹۰ اراذل و اوباش و کشف ۹۰ درصدی در پرونده‌های پلیس فتا اشاره کرد. فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه در این خصوص یک‌هزار و 307 خودرو توقیف و یک‌هزار و 681 نفر قاچاقچی کالا نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند، اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری 18هزار پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری ارجاع داده شده است که از این تعداد حدود 70 درصد به مصالحه ختم شده است.
 فارس برای اراذل ناامن است
سردار حبیبی با تأکید بر اینکه رعایت نظم و امنیت خط قرمز پلیس است، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، 190 نفر اراذل و اوباش که امنیت شهروندان را به مخاطره انداخته و موجب بی‌نظمی در جامعه شده بودند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.وی همچنین از دستگیری هر ۴ متهم پرونده دراک خبر داد و گفت: ۳ متهم در مخفیگاه و یک نفر هم که فراری بود، دستگیر شدند و به این ترتیب هر ۴ نفر دستگیر و پرونده‌ به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند. این مقام عالی انتظامی در ادامه تصریح کرد: در 6ماهه اول سال جاری با تشکیل بیش از 3هزار و 50 فقره پرونده در پلیس فتا و با افزایش توان تاکتیکی کارشناسان، 90 درصد از جرائم کشف شده است.فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه طرح مقابله با وقوع انواع سرقت توسط مأموران پلیس آگاهی استان طی یک هفته گذشته در سطح شهرستان شیراز اجرا شد و در این خصوص 11 باند شامل 29 سارق منهدم شدند، گفت: متهمان ضمن اقرار به 157 فقره انواع سرقت به عنف، خودرو، گردنبندقاپی، مغازه و منزل، در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل لوازم خانگی، تلفن همراه، قطعات خودرو، طلاجات و وسایل درون خودرو که بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، 49میلیارد ریال برآورد شده است، کشف شد. سردار حبیبی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه بالغ بر 36 تن انواع مواد مخدر در سطح استان فارس کشف شده است، گفت: آمار کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 پلیس هوشمند، امنیت پایدار
این مقام انتظامی با بیان اینکه هفته ناجا از هفدهم آغاز می‌شود و تا بیست و سوم مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: حدود 2هزار برنامه‌ متنوع از جمله آزمون کتبی داوطلبان استخدام درجه داری و همچنین ثبت‌نام مقطع افسری و درجه‌داری، افزایش خدمات تا ساعت 16 در حوزه صدور گواهی‌نامه، شماره گذاری و اجرائیات پلیس راهور، برگزاری مراسم صبحگاه مشترک، غبارروبی گلزار شهدا، گردهمایی سراسری پلیس یاران، رونمایی از پروژه‌های هوشمند‌سازی، سرکشی از خانواده‌های شهدا و جانبازان، عرض ادب به حرم مطهر شاهچراغ(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) و... برگزار می‌شود. فرمانده پلیس فارس در پایان ضمن تبریک هفته ناجا به کلیه دلاورمردان نیروی انتظامی، افزود: شعار هفته ناجا در سال جاری «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» اعلام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی