[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

حمایت از تولید با حذف واسطه‌گری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون بازرگانی شرکت یاس نوین پارسه گفت: این شرکت با هدف حمایت از تولیدکنندگان و کسب و کارهای خرد خانگی، با هدف پایدارسازی و توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی از طریق تکمیل زنجیره ارزش شامل برندسازی، استانداردسازی، بازاریابی و فروش و با حذف چرخه واسطه گری نامشروع و در نهایت حمایت از مصرف‌کنندگان در سراسر کشور به فعالیت مشغول است.
کوروش یوسفی با بیان اینکه این شرکت وابسته به بنیاد تعاون بسیج کشور است و در 32 استان با 18 نماینده و مدیر استانی فعالیت دارد، اظهار داشت: بسیاری از تولیدکنندگان خرد و کسب و کارهای خانگی نمی‌توانند محصولاتشان را در بازار به صورت عمده عرضه نمایند و این شرکت با ایجاد سرخوشه و انجام مواردی نظیر زنجیره برندسازی، استانداردسازی، بازاریابی و در نهایت فروش آنها را یاری کرده و محصولات با قیمت واقعی و مناسب به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. وی در ادامه افزود: برای مثال برخی از تولیدکنندگان سیب در استان اصفهان و شهرستان سمیرم نمی‌توانستند محصولات خود را به سرکه سیب که ارزش افزوده به مراتب بالاتری داشت، تبدیل کنند. به همین دلیل شرکت یاس نوین پارسه به کمک سپاه و بسیج سازندگی منطقه به یاری آنها آمد و تمامی محصولات آنها را که از بسیجیان منطقه خریداری و پس از فرآوری و تبدیل آن به سرکه خریداری کرد. این عضو هیئت مدیره شرکت یاس نوین پارسه در ادامه به پتانسیل‌های ارزنده استان فارس در زمینه تولید انواع محصولات اشاره کرد و افزود: در استان فارس محصول برنج با برندهای فجر و شمیم وجود دارد و قبلاً نیز از این برندها در سبدهای کالایی استفاده کرده بودیم. به همین منظور شرکت یاس نوین پارسه برای حمایت از تولیدکنندگان استان فارس مقدار یکصد تن از محصولات برنج با برندهای فجر و شمیم و یکصد هزار قوطی رب گوجه از تولیدکنندگان استان خریداری کرد که در قالب بسته‌های حمایتی معیشتی در فارس و سیستان و بلوچستان و... توزیع شد. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به دستور هوشمندانه و مدبرانه سردار سلیمانی مبنی بر تهیه بسته‌های حمایتی معیشتی با استفاده از محصولات تولید داخل اشاره کرد و افزود: شرکت یاس نوین پارسه در سطح کشور 308هزار سبد کالایی و معیشتی از طریق سازمان بسیج مستضعفی در سراسر کشور توزیع کرده و اولین شرکتی هستیم که از محصولات داخلی در بسته‌های حمایتی استفاده می‌کند.
همچنین بازدیدهایی از قالی‌بافان و تولیدکنندگان پوشاک عفاف و حجاب داشتیم و حمایت‌های لازم آنها برای پشتیبانی از تولیدات آنها در دستور کار است. معاون بازرگانی شرکت یاس نوین پارسه در ادامه اظهار داشت: در آینده برنامه پشتیبانی از تولید را در استان فارس به شکل منسجم تری پیگیری خواهیم کرد و هاب‌های مختلفی در سطح استان برای جمع آوری و فروش محصولات در نظر گرفته خواهد شد و این امر فرایند فروش محصولات را ساده تر خواهد کرد. یوسفی خاطرنشان کرد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، امسال سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده و این شرکت بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان خرد و کوچک را در کانون توجه قرار داده است. با اتخاذ این روش می‌کوشیم تا با حذف واسطه گرانی که محصولات تولیدکنندگان را به بهای بسیار نازلی خریداری می‌کردند و ضربه به اقتصاد کشور می‌زدند، جلوگیری کرده و تولیدکنندگان واقعی را یاری کنیم.
او در ادامه اظهار داشت: در سایت راسته بازار 600 ساعت آموزش‌های رایگان و 700 محتوا در زمینه شغلی با بهره گیری از اساتید مجرب و دکترا به رهبری میرصالح پور مدیرعامل شرکت محتواهای مختلف بارگذاری شده است. علاوه بر این همه تولیدکنندگان خرد و کوچک می‌توانند با ثبت نام در این سایت محصولات خود را در سراسر کشور به صورت مستقیم و بدون واسطه عرضه کرده و 
به فروش برسانند.
این عضو هیئت مدیره شرکت یاس نوین پارسه در ادامه اظهار داشت: به دستور سردار سلیمانی به مدیرعامل شرکت 3 طرح ملی در دستور کار شرکت یاس نوین پارسه در زمینه‌های پوشاک ایرانی و اسلامی (عفاف و حجاب)، اسباب بازی کودکانه و پروژه عظیم از پشم تا فرش قرار گرفته است. یوسفی با بیان اینکه این شرکت با مشارکت بخش خصوصی در زمینه صادرات نیز فعال است و از تجار با ارائه مشارکت در سرمایه و امکانات لازم برای فعالیت‌های اقتصادی حمایت می‌کند، بیان کرد: برای مثال در زمینه صادرات پسته بیش از چهارمیلیارد و ششصدمیلیون تومان مشارکت در سرمایه گذاری انجام شده و در زمینه تولید فرش هم علاوه برسرمایه و آموزش، 30 دار قالی به بافندگان فرش اهدا شده و محصولات آنها به روسیه و ایتالیا صادر می‌شود. این مقام مسئول در پایان گفت: هدف نهایی شرکت یاس نوین پارسه این است که ضمن حمایت از تولیدکنندگان، کالاها به صورت مستقیم و با بهای واقعی به دست مصرف کنندگان رسیده و واسطه گری‌های نامشروع از چرخه بازار حذف شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی