[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

این خوراکی‌ها سرطان را از شما دور می‌کند، روزنامه شیراز نوین

در این گزارش به شما منابع غذایی را معرفی می‌کنیم که می‌تواند از ابتلای شما به سرطان جلوگیری کند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، غذا‌های زیادی وجود دارند که آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شوند و بدن را در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند، زیرا این غذا‌ها باعث سلامت سلول‌ها در برابر بیماری‌ها می‌شوند،  بدن ما به طور طبیعی آنتی‌اکسیدان تولید می‌کند، آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند از بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و انواع مختلف سرطان جلوگیری کنند.
غذا‌های غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها:
شکلات تلخ
شکلات تلخ حاوی درصد بالایی از آنتی‌اکسیدان‌هاست، به طوری که در هر ۱۰۰ گرم شکلات تا ۱۵ میلی مولار آنتی‌اکسیدان است. یک مطالعه نشان داد که خوردن شکلات منجر به کاهش سطح کلسترول در بدن می‌شود.
گردو
دارای درصد بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها به میزان ۱۰/۶ میلی مول در ۱۰۰ گرم است و در یک مطالعه مشخص شد افرادی که روزانه گردو مصرف می‌کردند، سطح آنتی‌اکسیدان خون آن‌ها میزان قابل توجهی بیشتر شده بود.
انواع توت‌ها
توت‌ها به عنوان یکی از میوه‌هایی که حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بالا هستند، شناخته می‌شوند، با نرخ ۹.۲ میلی مول در ۱۰۰ گرم، توت‌ها یکی از میوه‌هایی هستند که دارای ارزش غذایی بالا و دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند و همچنین دارای کالری پایینی هستند. مواد غذایی موجود در توت‌ها شانس پیشگیری از سرطان و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.
کنگر
کنگر یکی از غذا‌های غنی از آنتی‌اکسیدان است، زیرا حاوی اسید کلروژنیک است که یکی از ترکیبات قوی در کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان و همچنین کاهش بروز دیابت نوع ۲ است. میزان آنتی‌اکسیدان‌ها در کنگر ۴.۷ میلی مول در ۱۰۰ گرم است.
کلم پیچ
کلم پیچ یکی از سبزیجات دارای مواد معدنی و ویتامین‌ها است، کلم پیچ دارای درصد خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها ۲.۷ در ۱۰۰ گرم است.
لوبیا
لوبیا دارای درصد خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها به میزان ۲ میلی مول در ۱۰۰ گرم است که مشخص شده است با کاهش سطح التهاب دستگاه گوارش و رشد سلول‌های سرطانی مرتبط است که حرکت روده را بهبود می‌بخشد و از سرطان دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی