[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

مصرف این دوست داشتنی ۳۶دقیقه از عمر انسان می‌کاهد ، روزنامه شیراز نوین

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد: یک هات داگ به تنهایی می‌تواند ۳۶ دقیقه از عمر انسان را به دلیل اثرات سوء غذاهای فراوری شده کوتاه کند.
به گزارش بهداشت نیوز، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، یک هات داگ به تنهایی می‌تواند ۳۶ دقیقه از عمر انسان را به دلیل اثرات سوء غذاهای فراوری شده کوتاه کند.
این مطالعه همچنین نشان داد که غذاهای تازه مانند میوه‌ها، آجیل، حبوبات و سبزیجات بدون نشاسته با هر لقمه لحظات ارزشمندی به طول عمر انسان می‌افزایند.
محققان بهداشت و تغذیه در دانشگاه میشیگان در این مطالعه، پنج هزار و ۸۵۳ غذای موجود در رژیم غذایی آمریکایی‌ها را تجزیه و تحلیل کردند و میزان سالم یا ناسالم بودن آن‌ها را با یک اندازه گیری استاندارد (مقدار زمانی که به طول عمر اضافه می‌کند یا از آن کم می‌کند) مقایسه کردند.
آن‌ها به منظور فهرست بندی بارهای مفید و مضر سلامتی هر ماده غذایی از جدیدترین متون علمی‌ تغذیه‌ای برای برآورد بیماری‌های مربوط به دسته خاصی از غذاها استفاده کردند، به عنوان مثال، نویسندگان مطالعه فرض کردند که ۴۵ صدم دقیقه به ازای مصرف هر گرم گوشت فراوری شده از عمر کاسته می‌شود. برعکس  به ازای مصرف هر گرم میوه یک دهم دقیقه به طول عمر اضافه می‌شود.
تعداد دقایق سالم زندگی به دست آمده یا از دست رفته در هر وعده غذا با شاخص تغذیه سلامت (HENI) که محققان آن را به ادبیات علمی ‌معرفی کرده‌اند، اندازه‌گیری می‌شود.
شاخص تغذیه سلامت، ۱۵ عامل رژیم غذایی از مطالعه «بار جهانی بیماری» که بار ناتوانی و مرگ را به دلایل مختلف بررسی می‌کند، در نظر می‌گیرد.
این‌ها مزایای سلامتی مرتبط با غذای حاوی شیر، آجیل و دانه‌ها، میوه‌ها، کلسیم، اسیدهای چرب امگا ۳ از غذاهای دریایی، فیبرها و اسیدهای چرب غیر اشباع (PUFAs) و آسیب‌های سلامتی مرتبط با غذای حاوی گوشت فراوری شده، گوشت قرمز، اسیدهای چرب ترانس و نوشیدنی‌های شیرین شده با قند و سدیم را پوشش می‌دهند.
محققان برای هر یک از این عوامل رژیم غذایی، دقیقه‌های سالم زندگی را از دست داده یا به‌دست آمده را به ازای هر گرم غذای مصرف شده برآورد کردند.
آن‌ها با استفاده از این تخمین‌ها  به عنوان مثال، محاسبه کردند که یک هات داگ معمولی گوشت گاو روی نان با توجه به محتوای بالای گوشت فراوری شده، سدیم و اسیدهای چرب ترانس، ۳۶ دقیقه از زندگی انسان کوتاه می‌کند.
سایر غذاهای فراوری شده که ممکن است عمر انسان را کوتاه کنند شامل بیکن (۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه در هر وعده)، پیتزا (۷ دقیقه و ۸ ثانیه) و چیزبرگر دو نفره (۸ دقیقه و ۸ ثانیه) است. در طرف مقابل طیف، غذاهایی که به طول عمر انسان می‌افزایند عبارتند از: ماهی قزل آلا (۱۳ دقیقه و ۵ ثانیه در هر وعده)، موز (۱۳ دقیقه و ۳۰ ثانیه) و آووکادو (۲ دقیقه و ۸ ثانیه).
غذاهای دریایی از حدود ۱۰ دقیقه تا حدود ۷۰ دقیقه به عمر انسان می‌افزایند که علت آن دامنه وسیع محتوای اسیدهای چرب امگا ۳ سالم است که میزان آن در ماهی تا سخت پوستان به طور گسترده‌ای متفاوت است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی