[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

آزادی ۱۶ زندانی ، روزنامه شیراز نوین

در سفر سرزده رئیس کل دادگستری استان فارس به شهرستان جهرم ملاقات چهره به چهره با زندانیان و بررسی مشکلات مددجویان و همچنین دیدار با برخی قضات و کارکنان دادگستری این شهرستان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در ادامه بازدید‌های سرزده خود ضمن حضور در حوزه قضایی شهرستان جهرم با حضور در دفتر فرمانده انتظامی این شهرستان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی از تلاش‌های شبانه روزی پرسنل خدوم نیروی انتظامی تقدیر کرد. وی با تأکید بر اینکه امنیت و آرامش جامعه مدیون فداکاری نیروهای انتظامی است گفت: تعامل و همکاری دو مجموعه می‌تواند امنیت اجتماعی را در جامعه تقویت نماید. وی در ادامه با حضور در زندان شهرستان جهرم ضمن دیدار از بند‌های مختلف زندان با جمعی از زندانیان ملاقات کرد و ضمن بررسی مشکلات قضایی آنان، زمینه آزادی 16 تن از زندانیان را فراهم ساخت. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس بر لزوم سرکشی و بازدیدهای هدفمند رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی و قضات از زندان‌های استان تأکید داشت و گفت: سرکشی به زندانیان از جمله موضوعات تأکید شده در روایات اسلامی است و انجام این امر مهم علاوه بر وظیفه قانونی قضات وظیفه شرعی آنان نیز می‌باشد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی در این بازدید هدفمند که به همراه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب و تنی چند از قضات شهرستان جهرم صورت گرفت، خاطرنشان ساخت: در راستای اجرای دستورالعمل ریاست قوه قضائیه مبنی بر سامان‌دهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، قضات استان ضمن بازدید و بررسی وضعیت زندانیان با استفاده از تأسیسات ارفاقی، شرایط لازم در جهت بهره مندی از آزادی و عفو مشروط را فراهم نمایند.
در ادامه این بازدید و پس از سرکشی هدفمند از بندهای مختلف زندان شهرستان جهرم، موارد و مشکلات زندانیان بررسی و درخواست‌های مددجویان با دستورات قضایی رئیس کل دادگستری استان به مقامات ذی صلاح ارجاع گردید و همچنین 15 تن از زندانیان با مرخصی پایان حبس و یک تن از زندانیان نیز با تعلیق اجرای مجازات از زندان آزاد شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی