[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

چند نکته برای آنکه پاستا را مثل‌ایتالیایی‌ها بپزید، روزنامه شیراز نوین

پاستا یکی از محبوب‌ترین غذاها در بین مردم است؛ بهترین پاستا همیشه متعلق به ‌ایتالیایی‌ها بوده است زیرا آن‌ها روش‌های فوق‌العاده‌ای برای پخت ‌این غذا دارند.
به گزارش نمناک، پاستای ‌ایتالیایی یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه در دنیا است و کمتر کسی است که ‌این رشته‌های نشاسته‌ای جذاب و خوش طعم را بشناسد و عاشقشان نباشد. گر چه پاستا جزو غذاهایی است که سریع و آسان تهیه می‌شود اما برخی افراد در پخت آن اشتباهاتی را انجام می‌دهند، پس اگر واقعاً عاشق پاستای ‌ایتالیایی هستید، باید بتوانید آن را به درستی بپزید.
در ‌این بخش از نمناک نکات مهم برای پخت پاستا به روش‌ایتالیایی‌ها را آورده‌ایم.
به آب پاستا روغن اضافه نکنید
روغن را هرگز به آب جوش اضافه نکنید زیرا لایه‌ای از روغن هنگام آبکش کردن روی ماکارونی را می‌پوشاند و سُس از آن جدا می‌شود. روغن در چند حالت استفاده می‌شود؛ هنگامی‌که فرد نمی‌داند چگونه پاستا را بپزد یا چگونه یک سُس خوب تهیه کند و یا وقتی ماکارونی کیفیت بسیار بدی دارد.
نمک را به موقع اضافه کنید
نمک را فقط زمانی باید اضافه کرد که آب شروع به جوشیدن می‌کند. اگر قبل از شروع به جوش آمدن نمک اضافه کنید، اثر خود را از دست می‌دهد و ماکارونی شما کاملاً بی‌نمک می‌شود، همچنین اگر نمک را دیر یعنی بعد از رسیدن به نقطه جوش اضافه کنید زمان لازم برای جذب را نخواهد داشت و ماکارونی دوباره بی‌نمک می‌شود.
به اندازه نمک اضافه کنید
ترس از ریختن نمک نداشته باشید، اگر شما نمک کم اضافه نمایید، پاستای شما بی‌مزه خواهد شد، پس حتماً نمک باید به اندازه باشد تا باعث تقویت عطر و طعم ماکارونی شما شود، پس در ریختن نمک ترس نداشته باشید، البته نباید بیش از حد نمک بریزید. مقدار نمک به آب و مقدار پاستای شما بستگی دارد.
هم زدن را فراموش نکنید
بعد از جوش آمدن آب و ریختن ماکارونی و نمک به آرامی ‌و با یک کفگیر پلاستیکی پاستاها را هم بزنید. هم زدن باعث می‌شود دانه‌های ماکارونی به هم نچسبد. هم زدن زیاد پاستاها نیز سبب می‌شود که پاستاها شکسته شوند.
ماکارونی را موقع آبکشی، نشویید
بسیاری از افراد پس از جوشیدن، ماکارونی را زیر آب سرد قرار می‌دهند، اما ‌این کار برای‌ ایتالیایی‌ها قابل قبول نیست. قرار دادن ماکارونی زیر آب باعث می‌شود نشاسته از بین برود و ماکارونی کاملاً بی‌مزه شود.
ماکارونی را خام آبکش نکنید
پخت کامل و نرم شدن انواع پاستا و ماکارونی پس از آبکش کردن برای ‌ایتالیایی‌ها بسیار مهم است. توجه به دستورالعمل‌های پخت روی بسته‌بندی ضروری است اما شما باید ماکارونی خود را مزه کرده تا از خام بودن آن جلوگیری کنید. طبق دستور پخت، ماکارونی را دو دقیقه قبل از آماده شدن تست کنید.
به اندازه آب استفاده کنید
به اندازه‌ای آب استفاده کنید که پاستاهای شما در آن غرق شوند. اگر از آب کم استفاده می‌کنید، ممکن است ماکارونی شما به طور یکنواخت نپزد.
از آب پاستا کمی ‌برای سس نگه دارید
قبل از آبکش نمودن پاستاها و قبل از ‌این‌که آب را تخلیه کنید، یک فنجان از آب پاستا را برای استفاده در سُس بردارید. ‌این آب نشاسته‌دار را با سُس ترکیب کنید تا سس ماکارونی شما طعم بی‌نظیری به خود بگیرد.‌این آب مکمل بسیارعالی برای انواع سُس پاستا می‌باشد.
ماکارونی را خرد نکنید
خرد کردن پاستاهای بلند، نه هرگز. پاستا باید همان‌طور که هست پخته شود و هرگز خرد نشود! برای پخت ماکارونی باید از یک ماهیتابه یا یک قابلمه نسبتاً بزرگ با دیوارهای بلند استفاده کنید زیرا ماکارونی برای پخت خوب باید شناور باشد.
پاستا را آبکش، مخلوط و میل کنید
پاستا باید در یک حرکت آبکش شود و به محض ‌اینکه آبکش شد باید در یک کاسه بزرگ یا ظرفی مناسب برای مخلوط کردن پاستا و سُس بریزید. ماکارونی را فقط آبکش کنید و آن را دم ‌نکنید.
سُس را به موقع اضافه کنید
به محض آبکش کردن ماکارونی، سُس را به آن اضافه کنید. سُس را در تابه گرم نگه دارید و وقتی آماده شد به ماکارونی بیفزایید. هرگز سُس سرد شده را به ماکارونی اضافه نکنید زیرا درست نمی‌چسبد و طعم آن را تغییر می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی